New England

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 325Friday, 10:20 AM
Cranston West » Team AX
4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Greenwich » Team FK
4x100 Heats Event 327Friday, 11:00 AM
Capital Prep » Team JP
Conard » Team KB
Wilbur Cross » Team KD
4x100 Heats Event 328Friday, 11:20 AM
La Salle Academy » Team PR
4x100 Heats Event 329Friday, 11:40 AM
Amity Regional » Team TB
Bloomfield » Team TJ
James Hillhouse » Team UZ
Naugatuck » Team VU
Pinkerton Academy » Team WD
Simsbury » Team XC
4x100 Heats Event 330Friday, 12:00 PM
Bishop Hendricken » Team YD
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
Greenwich CDS » Team B
Loomis Chaffee » Team D

HSB 4x400

4x400 Event 510Saturday, 8:55 AM
Cranston West » Team CI
4x400 Event 514Saturday, 9:12 AM
Wilbur Cross » Team GN
4x400 Event 515Saturday, 9:16 AM
Simsbury » Team HN
4x400 Event 522Saturday, 9:46 AM
Bloomfield » Team OB
4x400 Event 525Saturday, 10:00 AM
Amity Regional » Team SL
4x400 Event 527Saturday, 10:08 AM
Naugatuck » Team UH
4x400 Event 529Saturday, 10:16 AM
Greenwich » Team WC
4x400 Event 530Saturday, 10:20 AM
Bishop Hendricken » Team XH
4x400 Event 533Saturday, 10:35 AM
Pinkerton Academy » Team AE
4x400 Event 534Saturday, 10:40 AM
James Hillhouse » Team BM
4x400 Event 538Saturday, 11:00 AM
Guilderland » Team FI
4x400 Event 539Saturday, 11:05 AM
La Salle Academy » Team GE
Prep School 4x400 Independent Event 540Saturday, 11:10 AM
Deerfield Academy » Team HE
Greenwich CDS » Team HB
Loomis Chaffee » Team HD

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:10 AM
Amherst » Team BK
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:30 AM
William H. Hall » Team DE

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 359Friday, 5:00 PM
Ridgefield » Team A

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 361Friday, 5:30 PM
Noble » Maddox Jordan (07)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 703Friday, 9:30 AM
Bloomfield » Ja'Mari Manson (06)
James Hillhouse » Khalil Antione (01)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 705Friday, 9:30 AM
Capital Prep » Makye Wade (08)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 704Friday, 9:30 AM
William H. Hall » Liam Wright (10)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 702Friday, 9:30 AM
Burlington » Winslow Sightler (07)
Peabody Veterans » Alex Jackson (06)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 706Friday, 9:30 AM
Amity Regional » Micah Blair (16)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 701Friday, 9:00 AM
Cobleskill-Richmondville Central » Thomas McConnelee (07)
East Greenwich » Ryan Evans (16)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 10:25 AM
La Salle Academy » Team JT
4x100 Heats Event 108Thursday, 10:45 AM
East Greenwich » Team NE
Staples » Team RG
4x100 Heats Event 109Thursday, 11:05 AM
Conard » Team ST
James Hillhouse » Team TT
Pinkerton Academy » Team VK
4x100 Heats Event 110Thursday, 11:25 AM
Bloomfield » Team XH
Cranston West » Team XV
Guilderland » Team YG
Naugatuck » Team ZB
Prep School 4x100 Independent Event 111Thursday, 11:51 AM
Greenwich CDS » Team G
Loomis Chaffee » Team K

HSG 4x400

4x400 Event 141Thursday, 2:10 PM
Staples » Team IA
4x400 Event 144Thursday, 2:26 PM
James Hillhouse » Team LO
4x400 Event 149Thursday, 2:54 PM
Cranston West » Team RF
4x400 Event 150Thursday, 2:59 PM
Pinkerton Academy » Team SL
4x400 Event 151Thursday, 3:04 PM
Nonnewaug » Team TC
4x400 Event 152Thursday, 3:10 PM
La Salle Academy » Team UF
4x400 Event 156Thursday, 3:30 PM
Naugatuck » Team YF
4x400 Event 159Thursday, 3:45 PM
Bloomfield » Team BA
William H. Hall » Team BI
4x400 Event 163Thursday, 4:05 PM
Guilderland » Team FG
Prep School 4x400 Independent Event 164Thursday, 4:10 PM
Deerfield Academy » Team GI
Loomis Chaffee » Team GJ

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 102Thursday, 9:12 AM
New Fairfield » Team BJ
4x800 Large Schools Event 104Thursday, 9:34 AM
Guilderland » Team DF
Pinkerton Academy » Team DH
William H. Hall » Team DD

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 362Friday, 5:40 PM
Chariho » Erin vonHousen (08)
Newington » Katherine Bohlke (02)
Wellesley » Charlotte Tuxbury (11)

HSG 3000m

3000m Championship Event 364Friday, 6:00 PM
Oyster River » Mackenzie Cook (41)
St. Raphael » Rory Sullivan (43)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 605Thursday, 10:00 AM
Conard » Lizzy Bidwell (03)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 603Thursday, 10:00 AM
Peabody Veterans » Alessandra Forgione (08)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 604Thursday, 10:00 AM
Bloomfield » Saphyr Brown (09)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 602Thursday, 9:30 AM
William H. Hall » Anna Siciliano (08)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 607Thursday, 12:00 PM
Lincoln-Sudbury » Gabrielle Pierre (09)

Back to top