Central Jersey

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Small Schools Event 326Friday, 10:40 AM
Ewing » Team DR
Hamilton East » Team FE
Hamilton West » Team FF
Holmdel » Team FW
Hopewell Valley » Team GB
Immaculata » Team GI
Manasquan » Team HF
Metuchen » Team HT
New Brunswick » Team II
Notre Dame » Team IS
Ocean Township » Team IZ
Peddie School » Team JN
Robbinsville » Team KU
St. Rose » Team LU
Woodbridge » Team OX
4x100 Large Schools Event 327Friday, 11:40 AM
Christian Brothers » Team SS
East Brunswick » Team TS
Edison » Team TY
Franklin Township » Team UJ
Hillsborough » Team VF
Hunterdon Central » Team VI
Lawrence » Team WC
Manalapan » Team WO
Marlboro » Team WS
Middletown North » Team WY
Middletown South » Team WZ
Monroe Township » Team XC
North Brunswick » Team XV
Nottingham » Team YF
Perth Amboy » Team YU
Piscataway » Team YX
Red Bank » Team ZG
Ridge » Team ZI
Somerville » Team 2H
South Brunswick » Team 2I
St. Joseph's Met » Team ZV
Trenton Central » Team 3A
WWP North » Team 3R

HSB 4x400

4x400 Event 409Saturday, 9:10 AM
Lawrence » Team AJ
Shore Regional » Team AI
4x400 Event 410Saturday, 9:14 AM
Metuchen » Team BI
North Brunswick » Team BP
4x400 Event 411Saturday, 9:18 AM
Hopewell Valley » Team CB
Notre Dame » Team CD
St. Rose » Team CR
4x400 Event 412Saturday, 9:22 AM
Manasquan » Team DK
Somerville » Team DD
4x400 Event 414Saturday, 9:30 AM
Red Bank » Team FE
4x400 Event 417Saturday, 9:42 AM
Holmdel » Team IM
Monroe Township » Team EM
4x400 Event 418Saturday, 9:46 AM
Perth Amboy » Team JJ
Princeton » Team JL
4x400 Event 419Saturday, 9:50 AM
Manalapan » Team KD
St. John Vianney » Team KC
4x400 Event 421Saturday, 9:58 AM
Ewing » Team ML
4x400 Event 422Saturday, 10:02 AM
Delaware Valley » Team NG
Edison » Team NC
4x400 Event 423Saturday, 10:06 AM
Woodbridge » Team OD
4x400 Event 424Saturday, 10:10 AM
East Brunswick » Team PD
Robbinsville » Team PC
4x400 Event 425Saturday, 10:15 AM
WWP North » Team RK
4x400 Event 426Saturday, 10:20 AM
Marlboro » Team SL
Ocean Township » Team SH
Piscataway » Team SD
4x400 Event 429Saturday, 10:35 AM
Nottingham » Team VE
4x400 Event 430Saturday, 10:40 AM
Hillsborough » Team WJ
4x400 Event 431Saturday, 10:45 AM
Hamilton West » Team XB
4x400 Event 432Saturday, 10:50 AM
Old Bridge » Team YL
South Brunswick » Team YF
St. Joseph's Met » Team YH
4x400 Event 433Saturday, 10:55 AM
Christian Brothers » Team ZC
Franklin Township » Team ZL
Hunterdon Central » Team ZE
4x400 Event 435Saturday, 11:05 AM
Ridge » Team BA
4x400 Event 440Saturday, 11:30 AM
Trenton Central » Team EJ
Prep School 4x400 Event 442Saturday, 11:40 AM
Immaculata » Team JF
Peddie School » Team JC
Pingry » Team JJ

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Hopewell Valley » Team AB
Metuchen » Team AO
Voorhees » Team AD
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Ocean Township » Team BD
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:40 AM
Freehold Township » Team CJ
Old Bridge » Team CC
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
East Brunswick » Team DR
Ridge » Team DH

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 374Friday, 5:55 PM
Princeton » Team E
WWP North » Team I

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 375Friday, 6:09 PM
Ocean Township » Elliot Gindi (13)
Trenton Central » Mulual Mu (12)

HSB 3000m

3000m Championship Event 377Friday, 6:40 PM
Colts Neck » Anthony Russo (17)
Colts Neck » Jordan Brannan (2)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Freehold Township » Stephen Staklinski (8)
Trenton Central » Semaj Willis (5)
WWP South » A'Nan Bridgett (20)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 407Saturday, 9:00 AM
Christian Brothers » Tim Jacoutot (19)
Nottingham » Boaz Madeus (10)
WWP North » John Owens (25)

HSB Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 712Friday, 2:45 PM
Christian Brothers » Jack Lotosky (18)
St. Joseph's Met » Jameer Robinson (20)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Bridgewater-Raritan » Brandon Kong (15)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Gill St. Bernard’s » C.J. Licata (6)
St. Rose » Andrew Huisman (12)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, Noon
Franklin Township » Keith Owuso (23)

HSG 4x100

4x100 Small Schools Event 107Thursday, 11:10 AM
Bernards » Team AU
Ewing » Team DZ
Hamilton East » Team FI
Hamilton West » Team FJ
Highland Park » Team FU
Holmdel » Team GD
Hopewell Valley » Team GK
Manasquan » Team HP
Metuchen » Team IF
Mount St. Mary » Team IU
North Plainfield » Team JI
Notre Dame » Team JN
Ocean Township » Team JY
Peddie School » Team KJ
Pingry » Team KU
Red Bank Catholic » Team LO
Robbinsville » Team LT
Rumson-Fair Haven » Team LY
St. John Vianney » Team MN
St. Rose » Team MV
Trinity Hall » Team OW
Woodbridge » Team RL
4x100 Large Schools Event 108Thursday, 12:20 PM
East Brunswick » Team UO
Edison » Team UV
Franklin Township » Team VF
Hightstown » Team VV
Hillsborough » Team VW
Hunterdon Central » Team VY
Lawrence » Team WL
Manalapan » Team WX
Marlboro » Team WZ
Matawan » Team XB
Middletown North » Team XG
Middletown South » Team XH
Monroe Township » Team XL
North Brunswick » Team YD
North Hunterdon » Team YF
Nottingham » Team YO
Old Bridge » Team YR
Perth Amboy » Team ZC
Piscataway » Team ZE
Princeton » Team ZJ
Red Bank » Team ZR
Ridge » Team ZT
Somerville » Team 2R
South Brunswick » Team 2T
Trenton Central » Team 3K
WWP North » Team 3Z
Prep School 4x100 Independent Event 109Thursday, 1:10 PM
4x100 Tri-State Event 460Saturday, 1:45 PM
Piscataway » Team H
South Brunswick » Team I

HSG 4x400

4x400 Event 112Thursday, 1:35 PM
Hamilton West » Team BA
4x400 Event 113Thursday, 1:40 PM
Perth Amboy » Team CA
4x400 Event 114Thursday, 1:45 PM
Hopewell Valley » Team DH
Mount St. Mary » Team DJ
4x400 Event 115Thursday, 1:50 PM
Ewing » Team EF
Hillsborough » Team EB
Marlboro » Team EA
Notre Dame » Team EN
4x400 Event 116Thursday, 1:55 PM
Monroe Township » Team FI
St. Rose » Team FF
4x400 Event 117Thursday, 2:00 PM
Bernards » Team GK
Holmdel » Team GN
4x400 Event 118Thursday, 2:05 PM
Monmouth Regional » Team HF
4x400 Event 119Thursday, 2:10 PM
North Plainfield » Team IF
Robbinsville » Team ID
Somerville » Team IC
4x400 Event 121Thursday, 2:20 PM
Red Bank » Team KF
4x400 Event 122Thursday, 2:25 PM
Edison » Team LH
Manasquan » Team LL
Trenton Central » Team LI
4x400 Event 123Thursday, 2:30 PM
Middletown South » Team ME
North Brunswick » Team MD
Princeton » Team MF
4x400 Event 126Thursday, 2:45 PM
Metuchen » Team PH
4x400 Event 127Thursday, 2:50 PM
Manalapan » Team RA
Shore Regional » Team RF
4x400 Event 128Thursday, 2:55 PM
North Hunterdon » Team SD
Red Bank Catholic » Team SB
4x400 Event 129Thursday, 3:00 PM
Ocean Township » Team TE
WWP North » Team TF
4x400 Event 132Thursday, 3:15 PM
Franklin Township » Team WB
Piscataway » Team WM
Trinity Hall » Team WH
4x400 Event 133Thursday, 3:20 PM
Hightstown » Team XH
4x400 Event 134Thursday, 3:25 PM
Matawan » Team YD
Middletown North » Team YH
Woodbridge » Team YC
WWP South » Team YE
4x400 Event 137Thursday, 3:40 PM
Lawrence » Team BH
Rumson-Fair Haven » Team BE
South Brunswick » Team BJ
4x400 Event 138Thursday, 3:45 PM
Hunterdon Central » Team CE
Old Bridge » Team CA
4x400 Event 139Thursday, 3:50 PM
Ridge » Team DI
St. John Vianney » Team DA
4x400 Event 140Thursday, 3:55 PM
Highland Park » Team EF
4x400 Event 141Thursday, 4:00 PM
East Brunswick » Team FF
Prep School 4x400 Independent Event 145Thursday, 4:20 PM
Stuart Country Day » Team JH
Prep School 4x400 Prep Event 146Thursday, 4:25 PM
Peddie School » Team KA
Pingry » Team KF

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Red Bank Catholic » Team XI
4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Colts Neck » Team YO
WWP South » Team YM
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Middletown South » Team ZI
Ridge » Team ZB
4x800 Championship of America Event 336Friday, 1:10 PM
Ridge » Team D

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 162Thursday, 6:10 PM
North Hunterdon » Team B

HSG 3000m

3000m Championship Event 160Thursday, 5:55 PM
Howell » Niamh Hayes (5)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Montgomery Township » Abrianna Barrett (16)
Ridge » Jessica Creedon (18)
South Brunswick » Courteney Campbell (11)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
East Brunswick » Mariah Shummette (20)
Middletown North » Jenna Reid (15)
Sayreville War Memorial » Dakota Gerges (12)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:45 PM
Howell » Rachel Kern (9)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Bernards » Francesca Porambo (15)
Pingry » Julia Dannenbaum (9)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Red Bank » Tiaunna Macon (11)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Marlboro » Giana Gomez (21)
Robbinsville » Bonvie Fosam (9)

Back to top