Qualifiers

Show All Qualifiers
High School Girls
4x100

HSG Championship of America

Event 346 Friday, 2:27 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 AA Edwin Allen (Clarendon, JAM)
7 AB Holmwood Tech (Christiana, JAM)
8 AC Hydel (St. Catherine, JAM)
9 AD St. Jago (St. Catherine, JAM)
5 AE Excelsior (Kingston, JAM)
4 AF St. Augustine’s (Nassau, BAH)
3 AG Western Branch (Chesapeake, VA)
2 AH St. Catherine (St. Catherine, JAM)
1 AI Ruseas (Lucea, Hanover, JAM)

HSG International

Event 345 Friday, 2:24 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 BA Vere Technical (Clarendon, JAM)
7 BB Immaculate Conception (Kingston, JAM)
8 BC Petersfield (Westmoreland, JAM)
9 BD The Queen’s School (Kingston, JAM)
5 BE Papine (Kingston, JAM)
4 BF St. Andrew Girls (Kingston, JAM)
3 BG Herbert Morrison (Montego Bay, JAM)
2 BH St. John’s (New Providence, BAH)
1 BI Thomas Saunders (Kingstown, SVG)

HSG National

Event 344 Friday, 2:22 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 DA Hubie Blake (Silver Spring, MD)
7 DB South Lakes (Reston, VA)
8 DC Northwest (Germantown, MD)
9 DD Archbishop John Carroll (Washington, DC)
5 DE Mount Hebron (Ellicott City, MD)
4 DF Tallwood (Virginia Beach, VA)
3 DG Providence Day (Charlotte, NC)
2 DH Harford Tech (Bel Air, MD)
1 DI Eleanor Roosevelt (Greenbelt, MD)

HSG Northeast

Event 343 Friday, 2:20 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 CA Paul Robeson (Brooklyn, NY)
7 CB Warwick (Lititz, PA)
8 CC Union Catholic (Scotch Plains, NJ)
9 CD Rancocas Valley (Mount Holly, NJ)
5 CE Harry S Truman (Levittown, PA)
4 CF Smyrna (Smyrna, DE)
3 CG North Penn (Lansdale, PA)
2 CH Coatesville (Coatesville, PA)
1 CI Millville (Millville, NJ)

HSG Tri-State

Event 463 Saturday, 1:38 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 A Warwick (Lititz, PA)
7 B Union Catholic (Scotch Plains, NJ)
8 C Rancocas Valley (Mount Holly, NJ)
9 D Harry S Truman (Levittown, PA)
5 E Smyrna (Smyrna, DE)
4 F North Penn (Lansdale, PA)
3 G Coatesville (Coatesville, PA)
2 H Millville (Millville, NJ)
1 I Conestoga Valley (Lancaster, PA)
4x400

HSG Championship of America

Event 371 Friday, 5:05 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 AA Hydel (St. Catherine, JAM)
7 AB Holmwood Tech (Christiana, JAM)
8 AC Spalding (Clarendon, JAM)
9 AD Union Catholic (Scotch Plains, NJ)
5 AE Petersfield (Westmoreland, JAM)
4 AF Bullis School (Potomac, MD)
3 AG Neumann-Goretti (Philadelphia, PA)
2 AH The Queen’s School (Kingston, JAM)
1 AI Edwin Allen (Clarendon, JAM)

HSG Philadelphia Area

Event 497 Saturday, 5:40 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
1 BA Rancocas Valley (Mount Holly, NJ)
2 BB Strath Haven (Wallingford, PA)
3 BC Tatnall (Wilmington, DE)
3 BD Paul Robeson (Philadelphia, PA)
4 BE Coatesville (Coatesville, PA)
5 BF Central Bucks West (Doylestown, PA)
6 BG Cheltenham (Wyncote, PA)
7 BH Winslow (Atco, NJ)
8 BI North Penn (Lansdale, PA)
11 BJ Paul VI (Haddonfield, NJ)
9 BK Upper Darby (Upper Darby, PA)
10 BL Penn Wood (Lansdowne, PA)
4x800

HSG Championship of America

Event 339 Friday, 1:05 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
10 A Edwin Allen (Clarendon, JAM)
1 B Neumann-Goretti (Philadelphia, PA)
2 C Shenendehowa (Clifton Park, NY)
11 D Union Catholic (Scotch Plains, NJ)
5 E Portsmouth (Portsmouth, RI)
3 F Haddonfield Memorial (Haddonfield, NJ)
4 G West Springfield (Springfield, VA)
5 H Severna Park (Severna Park, MD)
6 I Friends' Central (Wynnewood, PA)
7 J Elizabethtown Area (Elizabethtown, PA)
8 K Corning-Painted Post (Corning, NY)
9 L South Lakes (Reston, VA)

Back to top