Elsewhere

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Albany » Team AD
Asheville » Team AV
Bethel » Team BL
Blacksburg » Team BV
Boonsboro » Team CA
Caroline County » Team DB
Chino » Team DU
Christian Brothers » Team DY
Colonial Forge » Team EK
Columbia » Team EL
Cumberland » Team EX
L. C. Bird » Team BM
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Edison Tech » Team GJ
Elkton » Team GM
Glen Allen » Team IB
Gloucester » Team IF
Heritage » Team JH
Highland Springs » Team JN
Hutch-Tech » Team KG
IMG Academy » Team KH
William Fleming » Team HB
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
James Monroe » Team NP
La Salle Institute » Team LC
Lackey » Team LE
Liberty » Team LT
Liberty Christian » Team LU
Massaponax » Team MT
North Point » Team PD
Norwich » Team PN
Oakdale » Team PU
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Patriot » Team RL
Perryville » Team SE
Phoebus » Team SH
Rush-Henrietta » Team UH
St. Christopher's » Team UP
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Silver Oak » Team WD
South Carroll » Team WK
Starpoint Central » Team WZ
Sweet Home » Team XN
Tallwood » Team XT
Tuscarora » Team YK
Urbana » Team YV
Western Branch » Team ZT
Westlake » Team ZV

HSB 4x400

4x400 Event 411Saturday, 9:14 AM
Caroline County » Team BK
4x400 Event 412Saturday, 9:18 AM
Averill Park » Team CN
Elkton » Team CD
4x400 Event 413Saturday, 9:22 AM
Massaponax » Team DD
South Carroll » Team DB
4x400 Event 415Saturday, 9:30 AM
Albany » Team FB
Boonsboro » Team FP
Perryville » Team FI
Veritas School » Team FH
4x400 Event 416Saturday, 9:34 AM
La Salle Institute » Team GL
Westlake » Team GG
4x400 Event 418Saturday, 9:42 AM
Hutch-Tech » Team IH
Liberty » Team ID
Manchester Valley » Team IK
4x400 Event 419Saturday, 9:46 AM
Sweet Home » Team JK
Tuscarora » Team JC
Urbana » Team JA
4x400 Event 420Saturday, 9:50 AM
Chino » Team KB
Christian Brothers » Team KG
4x400 Event 422Saturday, 9:58 AM
Norwich » Team MM
4x400 Event 424Saturday, 10:06 AM
Asheville » Team OJ
4x400 Event 425Saturday, 10:10 AM
William Fleming » Team PN
4x400 Event 426Saturday, 10:15 AM
Gloucester » Team RA
Heritage » Team RG
Loudoun Valley » Team RC
4x400 Event 428Saturday, 10:25 AM
Phoebus » Team TE
Schenectady » Team TA
South Pasadena » Team TH
4x400 Event 430Saturday, 10:35 AM
Columbia » Team VB
4x400 Event 431Saturday, 10:40 AM
Oakdale » Team WF
4x400 Event 433Saturday, 10:50 AM
Bethel » Team YB
Tallwood » Team YM
4x400 Event 434Saturday, 10:55 AM
Edison Tech » Team ZA
Glen Allen » Team ZF
North Point » Team ZH
4x400 Event 435Saturday, 11:00 AM
Christ School » Team AI
4x400 Event 436Saturday, 11:05 AM
Lackey » Team BL
Patriot » Team BJ
White Oak » Team BD
4x400 Event 437Saturday, 11:10 AM
Proviso East » Team CG
Rush-Henrietta » Team CD
4x400 Event 438Saturday, 11:15 AM
Colonial Forge » Team DF
4x400 Event 439Saturday, 11:20 AM
L. C. Bird » Team EC
4x400 Event 440Saturday, 11:25 AM
Highland Springs » Team FG
4x400 Event 441Saturday, 11:30 AM
Liberty Christian » Team GF
Western Branch » Team GB
Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:40 AM
IMG Academy » Team IC
St. Christopher's » Team IH

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Broadway » Team AF
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Cary Academy » Team BJ
Oakdale » Team BI
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:40 AM
Deep Run » Team CI
Wadsworth » Team CB
Western Branch » Team CC
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Asheville » Team DN
Bethel » Team DL
Green Hope » Team DB
L. C. Bird » Team DH
Ocean Lakes » Team DD

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 372Friday, 5:30 PM
Loudoun Valley » Team B
Thacher » Team I

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 373Friday, 5:45 PM
Bel Air » Kieran McDermott (8)
Menlo School » Robert Miranda (12)
Mount Tabor » Cameron Ponder (4)
Niskayuna » Donnovan Tucker (16)
Schenectady » Maazin Ahmed (10)

HSB 3000m

3000m Championship Event 374Friday, 5:50 PM
Calvert » Justin Diehl (41)
Cary Academy » Coleman Mitchell (23)
Green Hope » Peyton Barish (38)
Loudoun Valley » Peter Morris (37)
Northern Guilford » David Melville (25)
Stafford » Philip Lambert (36)
Tuscarora » Ben Nibbelink (24)
Western Branch » Chase Osborne (33)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Broadway » Walker Hinkle (9)
John Handley » Trey Causey (2)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 408Saturday, 9:00 AM
Bethel » Edward Richardson III (20)
Glass » Emmanuel Waller (10)
Heritage » Timothy Payne (16)
Patriot » Matthew Wilson (14)

HSB Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 712Friday, 2:45 PM
Parkview Baptist » Tzuriel Pedigo (2)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, Noon
Christ School » Kevin Snyder (6)
St. Christopher's » Frank Royal (5)
Sweet Home » Nathaniel Davis (9)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Albany Academy » Donald Jones (20)
Lake Norman » Spencer Evans (3)
St. Christopher's » Harrison Rice (4)
Vestal » Johannes Stromhaug (8)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Highland Springs » Ben Clay III (18)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, Noon
Green Hope » Benjamin Trubey (18)
Orange » Jamar Davis (5)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 708Friday, 12:45 PM
Averill Park » Jamie Cocca (18)
Blacksburg » Solomon Ghosh (9)
Hampshire » John Hicks (16)
Madison » Nolan Landis (3)
St. John’s » Dalton Nichols (7)
Urbana » Joseph Elias (14)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Albany » Team AE
Averill Park » Team AV
Bethel » Team BJ
BH-Ballston Lake » Team CN
Boonsboro » Team BV
Caroline County » Team CZ
Chino » Team DU
Colonial Forge » Team EH
Colonie Central » Team EI
Columbia » Team EK
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Elkton » Team GI
Glen Allen » Team HV
Gloucester » Team HZ
Heritage » Team JC
Highland Springs » Team JI
IMG Academy » Team KH
Lackey » Team LF
Liberty » Team LU
Linganore » Team LY
William Fleming » Team GX
4x100 Heats Event 109Thursday, Noon
James Monroe » Team NZ
Long Beach Poly » Team MA
Manchester Valley » Team MP
Massaponax » Team NA
Mohonasen » Team NX
Norwich » Team RC
Oakdale » Team RO
Parkside » Team SF
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Perryville » Team TE
Phoebus » Team TI
Poughkeepsie » Team UC
Princeton » Team UE
Rancho » Team UP
Rocky River » Team VH
Rondout Valley » Team VI
Rush-Henrietta » Team VO
Saratoga Springs » Team WW
Shaker » Team XK
Shenendehowa » Team XM
South Carroll » Team XZ
St. Catherine’s » Team WA
St. Mary’s » Team WP
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Emma Willard » Team 4K
South Pasadena » Team YC
Starpoint Central » Team YT
Tallwood » Team ZK
Tuscarora » Team 2C
Urbana » Team 2P
Vestal » Team 2X
Vista Peak » Team 3B
Western Branch » Team 4C
Westlake » Team 4F
Prep School 4x100 Independent Event 112Thursday, 1:15 PM
Walsingham » Team I

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
Caroline County » Team AB
4x400 Event 115Thursday, 1:40 PM
St. Mary’s » Team BP
4x400 Event 116Thursday, 1:45 PM
Colonial Forge » Team CO
Northern » Team CI
4x400 Event 117Thursday, 1:50 PM
Vestal » Team DE
4x400 Event 119Thursday, 2:00 PM
James Monroe » Team FP
William Fleming » Team FF
4x400 Event 120Thursday, 2:05 PM
Gloucester » Team GC
4x400 Event 121Thursday, 2:10 PM
Liberty » Team HN
Perryville » Team HF
4x400 Event 122Thursday, 2:15 PM
Manchester Valley » Team IC
Poughkeepsie » Team IO
4x400 Event 123Thursday, 2:20 PM
Rondout Valley » Team JB
4x400 Event 124Thursday, 2:25 PM
Bethel » Team KA
Mohonasen » Team KN
Shaker » Team KH
Tuscarora » Team KE
Westlake » Team KK
4x400 Event 125Thursday, 2:30 PM
Albany » Team LN
4x400 Event 126Thursday, 2:35 PM
Oakdale » Team MJ
4x400 Event 127Thursday, 2:40 PM
Boonsboro » Team NB
Columbia » Team NE
South Carroll » Team NI
4x400 Event 130Thursday, 2:55 PM
Averill Park » Team RG
Heritage » Team RN
4x400 Event 131Thursday, 3:00 PM
Loudoun Valley » Team SM
4x400 Event 132Thursday, 3:05 PM
Niskayuna » Team TK
4x400 Event 133Thursday, 3:10 PM
Saratoga Springs » Team UA
White Oak » Team UM
4x400 Event 134Thursday, 3:15 PM
Lackey » Team VM
4x400 Event 136Thursday, 3:25 PM
BH-Ballston Lake » Team XG
Colonie Central » Team XM
Starpoint Central » Team XA
4x400 Event 140Thursday, 3:45 PM
Tallwood » Team BM
Vista Peak » Team BH
4x400 Event 141Thursday, 3:50 PM
Green Hope » Team CF
4x400 Event 142Thursday, 3:55 PM
Phoebus » Team DA
Urbana » Team DI
4x400 Event 143Thursday, 4:00 PM
Glen Allen » Team EL
Rocky River » Team EJ
4x400 Event 144Thursday, 4:05 PM
Long Beach Poly » Team FG
Stone Bridge » Team FJ
4x400 Event 145Thursday, 4:10 PM
Princeton » Team GL
4x400 Event 146Thursday, 4:15 PM
Chino » Team HB
Rancho » Team HL
Shenendehowa » Team HG
South Pasadena » Team HD
4x400 Event 147Thursday, 4:20 PM
Highland Springs » Team IF
Massaponax » Team IC
Rush-Henrietta » Team IK
Western Branch » Team ID
Prep School 4x400 Independent Event 148Thursday, 4:25 PM
Walsingham » Team JB
Prep School 4x400 Prep Event 149Thursday, 4:30 PM
IMG Academy » Team KD
St. Catherine’s » Team KC

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
IMG Academy » Team WO
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Loudoun Valley » Team XM
4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Cardinal Gibbons » Team YJ
Glen Allen » Team YI
Shenendehowa » Team YD
Western Branch » Team YB
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Albemarle » Team ZE

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM
Niskayuna » Team B
Saratoga Springs » Team A

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Morgantown » Samantha Hatcher (10)
Ripley » Victoria Starcher (2)
St. Catherine’s » Hannah Ballowe (17)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Albemarle » Ryann Helmers (37)
Cardinal Gibbons » Katharine Priu (44)
Lockport » Sydney Nowicki (40)
Tully » Brooke Rauber (22)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Emma Willard » Sharde Johnson (17)
John Handley » Taylor Beard (10)
Phoebus » Jahnelle Saunders (20)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Fairport » Sinead Sargeant (20)
IMG Academy » Gabriela Garza (16)
Long Beach Poly » Kenya Payne (14)
South Iredell » Olivia Cooney (27)
Spencerport » Vanessa Watson (15)
Western Branch » Keishayla Warren (22)
Western Branch » Adriana Shockley (3)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
Rush-Henrietta » Lanae-Tava Thomas (1)
Stone Bridge » Natalie Barnes (11)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Averill Park » Alana Carroll (1)
Louisa County » Celia Agee (14)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Bethel » Jalani Davis (9)
Hillside » Kayla Beasley (6)
James Monroe » Alexis Clark (4)
Leesville Road » Jasmine Jenkins (17)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 604Thursday, 11:15 AM
Ragsdale » Kaitlin Mcgoogan (11)
Wakefield » Veronica Fraley (2)

HSG 5K Racewalk

5K Racewalk Event 404Saturday, 7:30 AM
Beavercreek » Taylor Ewert (18)

Back to top