NYC North Suburbs

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Small Schools Event 326Friday, 10:40 AM
Albertus Magnus » Team AC
Alexander Hamilton » Team FD
Goshen Central » Team ET
Hackley School » Team FA
Harrison » Team FJ
Hendrick Hudson » Team GF
Nanuet » Team IE
Nyack » Team IT
Pearl River » Team JM
Rye » Team LC
Rye Country » Team LD
Somers » Team MM
Tappan Zee » Team NK
Warwick Valley » Team OC
Woodlands » Team OZ
4x100 Large Schools Event 327Friday, 11:40 AM
Iona Prep » Team VK
Lakeland/Panas » Team VZ
Middletown » Team WX
Monroe-Woodbury » Team XD
Mount Vernon » Team XN
Newburgh Free » Team XS
North Rockland » Team XZ
Suffern » Team 2S
White Plains » Team 3U
Yonkers » Team 4G

HSB 4x400

4x400 Event 415Saturday, 9:34 AM
Iona Prep » Team GB
4x400 Event 418Saturday, 9:46 AM
Goshen Central » Team JH
4x400 Event 419Saturday, 9:50 AM
Tappan Zee » Team KE
4x400 Event 420Saturday, 9:54 AM
Rye » Team LA
Scarsdale » Team LB
Warwick Valley » Team LM
4x400 Event 422Saturday, 10:02 AM
Harrison » Team ND
Pearl River » Team NJ
Suffern » Team NI
4x400 Event 423Saturday, 10:06 AM
Yonkers » Team OG
4x400 Event 424Saturday, 10:10 AM
4x400 Event 425Saturday, 10:15 AM
Rye Country » Team RB
Somers » Team RN
4x400 Event 426Saturday, 10:20 AM
Cornwall » Team SM
Monroe-Woodbury » Team SA
4x400 Event 427Saturday, 10:25 AM
Hendrick Hudson » Team TI
4x400 Event 429Saturday, 10:35 AM
Lakeland/Panas » Team VI
Nanuet » Team VB
Valhalla » Team VH
4x400 Event 430Saturday, 10:40 AM
White Plains » Team WM
4x400 Event 434Saturday, 11:00 AM
Middletown » Team AB
North Rockland » Team AE
4x400 Event 435Saturday, 11:05 AM
Nyack » Team BD
4x400 Event 436Saturday, 11:10 AM
Newburgh Free » Team CK
4x400 Event 437Saturday, 11:15 AM
Mount Vernon » Team DH
Prep School 4x400 Event 442Saturday, 11:40 AM
Hackley School » Team IH

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Warwick Valley » Team AE
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Nanuet » Team BL
Somers » Team BP
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Arlington » Team DE
North Rockland » Team DF

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 374Friday, 5:55 PM
Pearl River » Team N
Washingtonville » Team O

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 375Friday, 6:09 PM
John Jay » Charlie Stewart (15)
Somers » Greg Fusco (10)

HSB 3000m

3000m Championship Event 377Friday, 6:40 PM
Briarcliff » Ryan Gallagher (10)
Mamaroneck » Sam Morton (12)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 407Saturday, 9:00 AM
Newburgh Free » Robert Walker (23)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Briarcliff » Jack Zimmerman (11)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, Noon
Warwick Valley » Kesigh Deloatch (21)

HSG 4x100

4x100 Small Schools Event 107Thursday, 11:10 AM
Albertus Magnus » Team AB
Bronxville » Team BL
Cornwall » Team CT
Goshen Central » Team EY
Hackley School » Team FD
Hendrick Hudson » Team GN
Holy Child » Team GG
Nanuet » Team IX
Nyack » Team JT
Pearl River » Team KI
Rye Country » Team MB
Somers » Team NM
Tappan Zee » Team ON
Ursuline School » Team PG
Valhalla » Team PH
Warwick Valley » Team PS
Woodlands » Team RN
4x100 Large Schools Event 108Thursday, 12:20 PM
Lakeland/Panas » Team WJ
Monroe-Woodbury » Team XM
Mount Vernon » Team XV
New Rochelle » Team XX
Newburgh Free » Team XZ
North Rockland » Team 4P
Suffern » Team 3B
White Plains » Team 4D
Yonkers » Team 4O
4x100 Large Schools Event 341Friday, 2:27 PM
Newburgh Free » Team CG

HSG 4x400

4x400 Event 111Thursday, 1:30 PM
Hendrick Hudson » Team AI
4x400 Event 112Thursday, 1:35 PM
Lakeland/Panas » Team BK
4x400 Event 113Thursday, 1:40 PM
Haldane » Team CB
4x400 Event 114Thursday, 1:45 PM
Valhalla » Team DM
4x400 Event 115Thursday, 1:50 PM
Pearl River » Team EM
4x400 Event 117Thursday, 2:00 PM
Rye Country » Team GD
4x400 Event 118Thursday, 2:05 PM
Nyack » Team HH
4x400 Event 121Thursday, 2:20 PM
Scarsdale » Team KL
4x400 Event 122Thursday, 2:25 PM
Briarcliff » Team LF
Tappan Zee » Team LC
4x400 Event 124Thursday, 2:35 PM
Yonkers » Team IB
4x400 Event 125Thursday, 2:40 PM
Monroe-Woodbury » Team OI
Nanuet » Team OG
4x400 Event 126Thursday, 2:45 PM
Ursuline School » Team PF
4x400 Event 129Thursday, 3:00 PM
Suffern » Team TA
4x400 Event 130Thursday, 3:05 PM
Arlington » Team UA
Cornwall » Team UE
Warwick Valley » Team UM
4x400 Event 132Thursday, 3:15 PM
Mount Vernon » Team WA
4x400 Event 133Thursday, 3:20 PM
North Rockland » Team XO
4x400 Event 134Thursday, 3:25 PM
Somers » Team YI
4x400 Event 135Thursday, 3:30 PM
Bronxville » Team ZD
4x400 Event 139Thursday, 3:50 PM
White Plains » Team DH
4x400 Event 140Thursday, 3:55 PM
Goshen Central » Team EB
4x400 Event 141Thursday, 4:00 PM
Newburgh Free » Team FG
4x400 Event 142Thursday, 4:05 PM
New Rochelle » Team GJ
Prep School 4x400 Prep Event 146Thursday, 4:25 PM
Hackley School » Team KN
Holy Child » Team KD

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Cornwall » Team WM
Goshen Central » Team WB
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Bronxville » Team XE
John Jay » Team XB
Tappan Zee » Team XN
4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Suffern » Team YF

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 162Thursday, 6:10 PM
North Rockland » Team U
Ursuline School » Team C
Warwick Valley » Team R

HSG 3000m

3000m Championship Event 160Thursday, 5:55 PM
Goshen Central » Olivia Elston (13)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Scarsdale » Kendall Bensche (19)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Nyack » Louise Jones (16)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
New Rochelle » Kiana Stallworh (11)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
New Rochelle » Olivia Morgan (12)
Valhalla » Olivia Bespolka (23)

HSG 5K Racewalk

5K Racewalk Event 406Saturday, 8:00 AM
Brewster » Amelia Cuomo (17)

Back to top