New York City

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Archbishop Molloy » Team AM
Benjamin Banneker » Team BB
Bishop Loughlin » Team BR
Boys & Girls » Team CD
Brooklyn Tech » Team CM
Cardinal Hayes » Team CZ
Christ The King » Team DW
Clara Barton » Team BD
Curtis » Team FA
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Erasmus Hall » Team GR
Fordham Prep » Team HD
Holy Cross » Team JW
Medgar Evers » Team GS
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Francis Lewis » Team LS
Franklin K Lane » Team LK
James Madison » Team MF
Lafayette » Team LF
Macchiarola » Team ME
Martin Luther » Team MD
Mott Haven » Team OB
Mount St. Michael » Team OF
Nazareth Regional » Team OM
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Port Richmond » Team SX
Prospect Heights » Team TE
Regis » Team TP
Riverdale Country » Team TY
St. Francis Prep » Team US
St. Peter’s » Team VD
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Harry S Truman » Team YI
Samuel Tilden » Team YA
Susan E. Wagner » Team YZ
Taft Educational » Team XS
Telecommunication » Team XX
Transit Tech » Team YE
Trevor Day » Team YG
Xaverian » Team 2S
Xavier » Team 2T
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
Success Academy » Team I

HSB 4x400

4x400 Event 410Saturday, 9:10 AM
Archbishop Molloy » Team AD
Martin Luther » Team AO
4x400 Event 411Saturday, 9:14 AM
Curtis » Team BO
4x400 Event 412Saturday, 9:18 AM
Christ The King » Team CI
Prospect Heights » Team CB
4x400 Event 413Saturday, 9:22 AM
Brooklyn Tech » Team DN
The Beacon School » Team DF
4x400 Event 414Saturday, 9:26 AM
Cardinal Spellman » Team EA
Francis Lewis » Team EG
Franklin K Lane » Team EI
Harry S Truman » Team ED
James Madison » Team EE
4x400 Event 416Saturday, 9:34 AM
Lafayette » Team GF
Port Richmond » Team GN
Regis » Team GD
4x400 Event 417Saturday, 9:38 AM
Telecommunication » Team HN
4x400 Event 420Saturday, 9:50 AM
Holy Cross » Team KN
Monsignor Farrell » Team KD
4x400 Event 421Saturday, 9:54 AM
Transit Tech » Team LK
4x400 Event 422Saturday, 9:58 AM
Bishop Loughlin » Team MD
Macchiarola » Team MA
4x400 Event 423Saturday, 10:02 AM
Fordham Prep » Team NA
Xavier » Team NO
4x400 Event 425Saturday, 10:10 AM
Clara Barton » Team PA
Medgar Evers » Team PG
Samuel Tilden » Team PH
4x400 Event 426Saturday, 10:15 AM
Mount St. Michael » Team RK
4x400 Event 430Saturday, 10:35 AM
St. Peter’s » Team VE
Xaverian » Team VM
4x400 Event 431Saturday, 10:40 AM
Erasmus Hall » Team WH
St. Francis Prep » Team WB
4x400 Event 433Saturday, 10:50 AM
Cardinal Hayes » Team YE
Paul Robeson » Team YH
4x400 Event 434Saturday, 10:55 AM
Boys & Girls » Team ZM
4x400 Event 435Saturday, 11:00 AM
Riverdale Country » Team AG
4x400 Event 436Saturday, 11:05 AM
Susan E. Wagner » Team BI
4x400 Event 437Saturday, 11:10 AM
Taft Educational » Team CK
4x400 Event 440Saturday, 11:25 AM
DeWitt Clinton » Team FF
4x400 Event 441Saturday, 11:30 AM
Benjamin Banneker » Team GD
Prep School 4x400 Independent Event 442Saturday, 11:35 AM
Success Academy » Team HB
Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:40 AM
Trinity School » Team IP

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Poly Prep » Team BS
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Brooklyn Tech » Team DS
Xavier » Team DE

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 372Friday, 5:30 PM
St. Peter’s » Team D

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Fordham Prep » Colin Duignan (12)
Monsignor Farrell » Charles Crispi (1)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Archbishop Molloy » Team AN
Bishop Loughlin » Team BL
Boys & Girls » Team BY
Brearley » Team CA
Brooklyn Tech » Team CI
Christ The King » Team DW
Clara Barton » Team BA
Columbus » Team EL
CSI/McCown » Team EX
Curtis » Team FA
DeWitt Clinton » Team EC
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Erasmus Hall » Team GN
Francis Lewis » Team LT
Franklin K Lane » Team LK
Law & Safety » Team LN
Law & Technology » Team LO
Medgar Evers » Team GO
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
James Madison » Team MI
Macchiarola » Team MH
Martin Luther » Team MF
Midwood » Team NT
Nazareth Regional » Team OU
Notre Dame » Team RF
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Paul Robeson » Team VE
Prospect Heights » Team UG
Riverdale Country » Team VC
South Bronx » Team XX
St. Francis Prep » Team WC
St. Joseph Hill » Team WM
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Harry S Truman » Team ZZ
Spence School » Team YJ
Susan E. Wagner » Team 3C
Trevor Day » Team ZW
Prep School 4x100 Independent Event 112Thursday, 1:15 PM
HCZ Promise » Team C
Success Academy » Team H

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
Macchiarola » Team AM
Martin Luther » Team AL
4x400 Event 116Thursday, 1:45 PM
Samuel Tilden » Team CJ
4x400 Event 117Thursday, 1:50 PM
South Shore » Team DH
St. Francis Prep » Team DD
4x400 Event 118Thursday, 1:55 PM
Curtis » Team ER
Prospect Heights » Team ED
St. Joseph Hill » Team EI
4x400 Event 119Thursday, 2:00 PM
Benjamin Banneker » Team FI
Clara Barton » Team FO
Harry S Truman » Team FM
4x400 Event 120Thursday, 2:05 PM
4x400 Event 122Thursday, 2:15 PM
Archbishop Molloy » Team IG
4x400 Event 123Thursday, 2:20 PM
Notre Dame » Team JF
4x400 Event 124Thursday, 2:25 PM
Riverdale Country » Team KJ
4x400 Event 126Thursday, 2:35 PM
Bishop Loughlin » Team MF
4x400 Event 127Thursday, 2:40 PM
Boys & Girls » Team NG
Erasmus Hall » Team NL
4x400 Event 129Thursday, 2:50 PM
CSI/McCown » Team PL
4x400 Event 132Thursday, 3:05 PM
Midwood » Team TF
South Bronx » Team TD
4x400 Event 134Thursday, 3:15 PM
4x400 Event 135Thursday, 3:20 PM
Brooklyn Tech » Team WG
Law & Safety » Team WL
4x400 Event 137Thursday, 3:30 PM
Cardinal Spellman » Team YM
James Madison » Team YG
Susan E. Wagner » Team YC
4x400 Event 140Thursday, 3:45 PM
Columbus » Team BJ
4x400 Event 145Thursday, 4:10 PM
DeWitt Clinton » Team GE
Paul Robeson » Team GK
4x400 Event 146Thursday, 4:15 PM
Medgar Evers » Team HK
Prep School 4x400 Independent Event 148Thursday, 4:25 PM
HCZ Promise » Team JD
Success Academy » Team JI
Prep School 4x400 Prep Event 149Thursday, 4:30 PM
Brearley » Team KP
Spence School » Team KK
Trinity School » Team KM

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Poly Prep » Team WS
4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Brooklyn Tech » Team YR

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM
Benjamin Cardozo » Team C
Notre Dame » Team E

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Marymount » Lauryn Heskin (13)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Benjamin Banneker » My'Khiyah Williams (14)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:45 PM
Paul Robeson » Holly Charles (7)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
Columbus » Rori Lowe (21)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Benjamin Cardozo » Liliana Cohen (9)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Medgar Evers » Codi Ann Reid (8)

Back to top