Pennsylvania

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Small Schools Event 326Friday, 10:40 AM
Bishop McDevitt » Team AZ
Columbia » Team CM
East Pennsboro » Team DL
Exeter Township » Team DT
Greencastle-Antrim » Team EY
Marian Catholic » Team HJ
Milton Hershey » Team FP
Muhlenberg » Team IB
Schuylkill Valley » Team MC
Shamokin » Team MI
South Western » Team MP
Spring Grove » Team MT
William Allen » Team AD
4x100 Large Schools Event 327Friday, 11:40 AM
Altoona Area » Team RB
Boyertown » Team RP
Central Catholic » Team SI
Central York » Team SL
Cumberland Valley » Team TE
Easton Area » Team TW
Harrisburg » Team UX
Hempfield » Team VB
J.P. McCaskey » Team WU
Louis E. Dieruff » Team TJ
Manheim Township » Team WR
Reading » Team ZF
Red Lion » Team ZH
State College » Team 2P
William Penn » Team YN
Wilson » Team 3Z

HSB 4x400

4x400 Event 414Saturday, 9:30 AM
York Suburban » Team FD
4x400 Event 415Saturday, 9:34 AM
Marian Catholic » Team GP
South Western » Team GE
Spring Grove » Team GN
4x400 Event 416Saturday, 9:38 AM
William Allen » Team HG
4x400 Event 417Saturday, 9:42 AM
Easton Area » Team IF
Kutztown Area » Team IJ
Southern Lehigh » Team IE
4x400 Event 419Saturday, 9:50 AM
Eastern York » Team KF
Reading » Team KN
4x400 Event 420Saturday, 9:54 AM
Hempfield » Team LF
Schuylkill Valley » Team LJ
4x400 Event 421Saturday, 9:58 AM
Manheim Township » Team MG
4x400 Event 423Saturday, 10:06 AM
Fleetwood » Team OB
4x400 Event 424Saturday, 10:10 AM
Harrisburg » Team PG
Muhlenberg » Team PK
4x400 Event 425Saturday, 10:15 AM
Wilson » Team RC
4x400 Event 428Saturday, 10:30 AM
Central Catholic » Team UI
Shamokin » Team UH
4x400 Event 430Saturday, 10:40 AM
Altoona Area » Team WL
4x400 Event 431Saturday, 10:45 AM
Cumberland Valley » Team XH
4x400 Event 432Saturday, 10:50 AM
4x400 Event 435Saturday, 11:05 AM
Milton Hershey » Team BB
4x400 Event 436Saturday, 11:10 AM
State College » Team CA
Prep School 4x400 Event 442Saturday, 11:40 AM
4x400 Suburban A Event 445Saturday, noon
Boyertown » Team MJ

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Seneca » Team BE
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:40 AM
State College » Team CD
4x800 Championship of America Event 482Saturday, 4:00 PM
Seneca » Team L
State College » Team J

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 374Friday, 5:55 PM
Carlisle » Team C

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 375Friday, 6:09 PM
Winchester Thurston » Tristan Forsythe (8 )

HSB 3000m

3000m Championship Event 377Friday, 6:40 PM
Ephrata » Zach Lefever (11)
J.P. McCaskey » Nathan Henderson (4)
Pleasant Valley » Seth Slavin (24)
Waynesburg » Ben Bumgarner (15)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Altoona Area » Daiquain Watson (21)
Williamsport » Qayyim Ali (7)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 407Saturday, 9:00 AM
North Allegheny » Ayden Owens (13)

HSB Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 712Friday, 2:45 PM
Dunmore » Gavin Darcy (4)
Lampeter Strasburg » Josh Eidemiller (12)
Richland » Ethan Dabbs (2)
Scranton Prep » Lucas Stage (19)
Wyoming Area » Marc Anthony Minichello (6)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, Noon
Upper St. Clair » Harvey Kane (19)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Cumberland Valley » Zach Austen (19)
East Pennsboro » Payton Morris (3)
Eastern York » Brady Glatfelter (21)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Cathedral Prep » Cameron Landis (19)
Chambersburg » Kelton Chastulik (13)
Knoch Senior » Jordan Geist (1)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, Noon
Milton Hershey » Treyvon Ferguson (13)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 708Friday, 12:45 PM
Central Valley » Jacob White (18)
Clearfield » Matthew Collins (17)
Greencastle-Antrim » Campbell Parker (8)
Hickory » Evan Blaire (5)
Manheim Township » Ben Viau (16)
North Pocono » Matt Slagus (6)
South Fayette » Sam Mastro (14)
West York » Luke Hoffman (20)

HSG 4x100

4x100 Small Schools Event 107Thursday, 11:10 AM
Bishop McDevitt » Team AZ
East Pennsboro » Team DP
Eastern York » Team DT
Fleetwood » Team EE
Governor Mifflin » Team IH
Hershey » Team FS
Hollidaysburg » Team GC
Kutztown Area » Team GY
Marian Catholic » Team HV
Millville Area » Team II
Mount Carmel » Team IN
Muhlenberg » Team IV
Schuylkill Valley » Team NB
Shikellamy » Team NI
South Western » Team NR
Southern Lehigh » Team NT
Spring Grove » Team NX
Tamaqua » Team OM
York Suburban » Team RP
4x100 Large Schools Event 108Thursday, 12:20 PM
Altoona Area » Team SE
Central York » Team TJ
Cumberland Valley » Team UE
Exeter Township » Team UZ
Harrisburg » Team VO
Hempfield » Team VS
J.P. McCaskey » Team XC
Louis E. Dieruff » Team UI
Manheim Township » Team WY
Reading » Team ZP
Red Lion » Team ZS
State College » Team 2Z
William Allen » Team SD
Wilson » Team 4I

HSG 4x400

4x400 Event 112Thursday, 1:35 PM
William Allen » Team BN
York Suburban » Team BP
4x400 Event 113Thursday, 1:40 PM
Hollidaysburg » Team CE
Schuylkill Valley » Team CF
4x400 Event 114Thursday, 1:45 PM
Bishop McDevitt » Team DI
East Pennsboro » Team DE
Southern Columbia » Team DL
4x400 Event 118Thursday, 2:05 PM
Tamaqua » Team HL
4x400 Event 120Thursday, 2:15 PM
Altoona Area » Team JE
Marian Catholic » Team JC
Mount Carmel » Team JF
South Western » Team JG
4x400 Event 121Thursday, 2:20 PM
Fleetwood » Team KM
Governor Mifflin » Team KI
Red Lion » Team KJ
4x400 Event 122Thursday, 2:25 PM
Spring Grove » Team LN
4x400 Event 123Thursday, 2:30 PM
Greencastle-Antrim » Team MI
4x400 Event 125Thursday, 2:40 PM
Kutztown Area » Team OE
Selinsgrove » Team OK
4x400 Event 126Thursday, 2:45 PM
Central York » Team PM
Eastern York » Team PC
4x400 Event 127Thursday, 2:50 PM
Hempfield » Team RJ
Manheim Township » Team RB
4x400 Event 131Thursday, 3:10 PM
Donegal » Team VC
4x400 Event 132Thursday, 3:15 PM
Wilson » Team WK
4x400 Event 133Thursday, 3:20 PM
Gettysburg » Team XK
Reading » Team XL
Shikellamy » Team XJ
4x400 Event 135Thursday, 3:30 PM
Southern Lehigh » Team ZJ
4x400 Event 136Thursday, 3:35 PM
Easton Area » Team AJ
J.P. McCaskey » Team AI
4x400 Event 137Thursday, 3:40 PM
Cumberland Valley » Team BI
4x400 Event 138Thursday, 3:45 PM
Hershey » Team CH
4x400 Event 142Thursday, 4:05 PM
Harrisburg » Team GE
State College » Team GH
4x400 Event 144Thursday, 4:15 PM
Prep School 4x400 Prep Event 146Thursday, 4:25 PM

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Hershey » Team WK
Southern Lehigh » Team WO
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Selinsgrove » Team XO
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Chambersburg » Team ZO
State College » Team ZK

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 161Thursday, 6:05 PM
Abington Heights » Katie Dammer (40)
Greencastle-Antrim » Tayrn Parks (38)
Northern » Marlee Starliper (39)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Easton Area » Kate Willshaw (20)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:45 PM
Bishop Carroll » Britt Krug (22)
Connellsville » Madison Wiltrout (1)
Corry Area » Ryann Brundage (18)
Lampeter Strasburg » Kristen Herr (15)
Mifflin » Skylar Ciccolini (10)
Millville Area » Morgan Bower (6)
Moniteau » Cambrie Campbell (12)
Mount Carmel » Maura Fiamoncini (2)
New Oxford » Madison Smith (7)
North East » Lillian Hill (23)
Palmyra » Kirstin West (20)
Penn Cambria » Jadyn Tiracave (11)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
Athens » Breana Gambrell (8)
Bentworth » Brenna Cavanaugh (4)
Pocono Mountain East » Khyasia Caldwell (7)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Hempfield » Carena Nottoli (4)
James M. Coughlin » Madisyn Hawkins (5)
Manheim Township » Courtney German (14)
Manheim Township » Mackenzie Horn (7)
Pittston Area » Abby Norwillo (10)
South Williamsport » Katie Jones (1)
State College » Lyndsey Reed (18)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Berwick » Payden Montana (8)
Greencastle-Antrim » Jenay Faulkner (20)
State College » Jordan Bair (23)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 604Thursday, 11:15 AM
Hickory » Tori McKinley (9)
Lake Lehman » Emily Johns (18)
Red Lion » Madisen Kling (20)
Selinsgrove » Piper Klinger (21)

Back to top