Philly West

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Academy Park » Team AC
Archbishop Carroll » Team AK
Avon Grove » Team AY
Bonner Prendergast » Team BZ
Cardinal O'Hara » Team DA
Chester » Team DR
Chichester » Team DT
Church Farm School » Team EA
Coatesville » Team EH
Conestoga » Team EN
DelCo Christian » Team FC
Devon Prep » Team FI
Downingtown East » Team FT
Downingtown West » Team FU
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Episcopal Academy » Team GP
Garnet Valley » Team HR
Glen Mills » Team IC
Great Valley » Team IK
Haverford » Team JB
Henderson » Team JG
Interboro » Team KK
Kennett » Team KV
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Malvern Prep » Team MH
Marple Newtown » Team MR
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Bayard Rustin » Team UI
Penn Wood » Team RW
Penncrest » Team RX
Radnor » Team TH
Ridley » Team TV
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Springfield DelCo » Team WV
Strath Haven » Team XD
Sun Valley » Team XI
Unionville » Team YN
Upper Darby » Team YR
West Chester East » Team ZK
Westtown School » Team ZW
4x100 Northeast Event 465Saturday, 1:53 PM
Coatesville » Team CE

HSB 4x400

Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:40 AM
Westtown School » Team IN
4x400 Inter-Ac Event 444Saturday, 11:45 AM
Episcopal Academy » Team JB
Malvern Prep » Team JD
4x400 Central Event 445Saturday, 11:50 AM
Conestoga » Team KB
Garnet Valley » Team KD
Haverford » Team KG
Marple Newtown » Team KE
Penncrest » Team KI
Radnor » Team KC
Ridley » Team KJ
Springfield DelCo » Team KA
Strath Haven » Team KK
Upper Darby » Team KH
4x400 Suburban A Event 446Saturday, 11:55 PM
Chester » Team LI
Chichester » Team LL
Glen Mills » Team LN
Interboro » Team LC
Penn Wood » Team LE
4x400 Suburban B Event 447Saturday, 12:00 PM
Church Farm School » Team MD
DelCo Christian » Team MH
4x400 Suburban ChesMont Event 448Saturday, 12:05 PM
Bayard Rustin » Team NG
Bishop Shanahan » Team NH
Coatesville » Team ND
Downingtown East » Team NC
Downingtown West » Team NE
Great Valley » Team NB
Henderson » Team NI
Kennett » Team NF
West Chester East » Team NA
4x400 Northern Delaware Event 451Saturday, 12:20 PM
Academy Park » Team LF
4x400 Philadelphia Catholic Event 456Saturday, 1:00 PM
Archbishop Carroll » Team UD
Bonner Prendergast » Team UI
Cardinal O'Hara » Team UB
4x400 Philadelphia Area Event 490Saturday, 5:00 PM
Episcopal Academy » Team BN

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Bishop Shanahan » Team AC

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 373Friday, 5:45 PM
Bishop Shanahan » Josh Hoey (1)

HSB 3000m

3000m Championship Event 374Friday, 5:50 PM
Downingtown West » Tyler Rollins (35)

HSB Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 712Friday, 2:45 PM
Coatesville » Ricky Ortega (12)
Coatesville » Aaron Young (8)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Bayard Rustin » Charles Dever (2)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, 12:00 PM
Strath Haven » Dayo Abeeb (16)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Academy Park » Team AD
Archbishop Carroll » Team AL
Avon Grove » Team AW
Bonner Prendergast » Team BU
Cardinal O'Hara » Team CX
Chester » Team DR
Chichester » Team DT
Conestoga » Team EN
DelCo Christian » Team FD
Downingtown East » Team FP
Downingtown West » Team FR
Episcopal Academy » Team GM
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Agnes Irwin » Team KO
Coatesville » Team EE
Garnet Valley » Team HK
Great Valley » Team IE
Haverford » Team IW
Henderson » Team JA
Interboro » Team KM
Kennett » Team KY
Marple Newtown » Team MV
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
Notre Dame Academy » Team RH
Penn Wood » Team SW
Penncrest » Team SX
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Bayard Rustin » Team VP
Radnor » Team UL
Ridley » Team UZ
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Springfield DelCo » Team YN
Strath Haven » Team YY
Sun Valley » Team ZD
Unionville » Team 2I
Upper Darby » Team 2L
Villa Maria » Team 2Z
West Chester East » Team 3R
Westtown School » Team 4G
4x100 Northeast Event 343Friday, 2:20 PM
Coatesville » Team BI
4x100 Tri-State Event 462Saturday, 1:40 PM
Coatesville » Team H

HSG 4x400

4x400 Philadelphia Academic Event 150Thursday, 4:35 PM
Agnes Irwin » Team LJ
Episcopal Academy » Team LE
Notre Dame Academy » Team LT
Villa Maria » Team LB
Westtown School » Team LP
4x400 Central Event 151Thursday, 4:40 PM
Conestoga » Team MH
Garnet Valley » Team MF
Haverford » Team MJ
Marple Newtown » Team MG
Penncrest » Team MI
Radnor » Team MD
Ridley » Team MK
Springfield DelCo » Team MB
Strath Haven » Team MC
Upper Darby » Team ML
4x400 Suburban A Event 152Thursday, 4:45 PM
Academy Park » Team NN
Chester » Team NG
Chichester » Team NE
Penn Wood » Team NI
4x400 Suburban ChesMont Event 153Thursday, 4:50 PM
Avon Grove » Team OM
Bayard Rustin » Team OF
Coatesville » Team ON
DelCo Christian » Team OB
Downingtown East » Team OL
Downingtown West » Team OG
Great Valley » Team OP
Henderson » Team OJ
Kennett » Team OO
Unionville » Team OI
West Chester East » Team OD
4x400 Philadelphia Catholic Event 159Thursday, 5:20 PM
Archbishop Carroll » Team VG
Bonner Prendergast » Team VE
Cardinal O'Hara » Team VF
4x400 Philadelphia Area Event 491Saturday, 5:05 PM
Coatesville » Team BB
Penn Wood » Team BJ

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Strath Haven » Team WB
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Kennett » Team XP
Penn Wood » Team XN
4x800 Championship of America Event 339Friday, 1:05 PM
Strath Haven » Team I

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Notre Dame Academy » Jess Schneider (16)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Cardinal O'Hara » Elizabeth Mancini (42)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:45 PM
Penncrest » Tara Higgins (14)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Ridley » Meghan Lynch (18)

Back to top