High School Girls' 4x400 South Jersey Small

Event 157Thursday 5:10 PM
Records
ER Willingboro (N.J.) 3:54.82 2010 Asia Goode, Patrice Rowe, Tiye Saran Mutazz, Vanessa Arientyl
Nine fastest teams from Events #114-160 (minus #148) qualify to Championship Final, Event #370 (Friday, 5:05 pm). The leading team from the Philadelphia Public League, Philadelphia Catholic League, PIAA District I, South Jersey and Northern Delaware (events #150-160), and the remaining fastest teams from these races plus #149 area schools, qualify for 12-team Philadelphia Area final, Event #491 (Saturday, 5:05 pm).

Results

PL School/Affiliation Mark Athletes ID
1 Collingswood  (Collingswood, NJ) 4:01.66 Emily Wallace (59.28), Taylor Perkowski (1:00.82), Dash Cruz (1:00.07), Samantha Hamrick (1:01.51) TU
2 Camden Catholic  (Cherry Hill, NJ) 4:06.83 Danielle Rooney (1:02.64), Sierra DiCupe' (1:00.78), Kadijah Nurudeen (1:01.48), Kim Powers (1:01.96) TT
3 Haddonfield Memorial  (Haddonfield, NJ) 4:08.05 Lilly Minor (1:02.34), Lizzy Mulvenna (1:01.40), Lindsay Colflesh (1:01.33), Jenny Scott (1:02.99) TL
4 Audubon  (Audubon, NJ) 4:09.70 TJ
5 Pemberton  (Pemberton, NJ) 4:12.03 Aiyala McPhee (1:00.83), Makaylah Lemons (1:04.73), Reyanna Henderson (1:05.77), Ariana Harrell (1:00.71) TE
6 Paulsboro  (Paulsboro, NJ) 4:13.23 Arianna Sharpe (1:04.62), Valeska Williams (1:06.12), Ariel Sharpe (1:04.00), Amirah Sharpe (58.50) TF
7 Cinnaminson  (Cinnaminson, NJ) 4:14.35 Meredith Updike (1:01.27), Madison Edwards (1:04.02), Maura Tumelty (1:07.18), Christina Harrell (1:01.89) TM
8 Willingboro  (Willingboro, NJ) 4:17.10 Tamia Welch-Smith (1:02.65), Kenday Wilson (1:01.76), Amatulla Kareem (1:05.95), Naeemah Cain (1:06.75) TP
9 Bordentown  (Bordentown, NJ) 4:21.98 Ciara Santiago (1:06.24), Marissa Logiudice (1:07.24), Reena Zhang (1:06.38), Genesis Walker (1:02.14) TA
10 Haddon Heights  (Haddon Heights, NJ) 4:23.64 Katy Parkinson (1:04.44), Rachel Prutzman (1:03.49), Dimitra Kossis (1:10.54), Julia Mora-Coffey (1:05.18) TI
11 Bishop Eustace Prep  (Pennsauken, NJ) 4:23.94 Bethany Garcia (1:06.33), Rachel Sobocinski (1:07.04), Oreoluwa James (1:03.87), Caroline Steeves (1:06.72) TS
12 Deptford  (Deptford, NJ) 4:24.83 Jasmin Jones (1:06.28), Amaris Marsh (1:05.72), Olivia Carter (1:07.76), Isabel Bryant (1:05.07) TD
13 Haddon Township  (Westmont, NJ) 4:27.93 Ajannin Haltiwanger (1:07.33), Carey Parker (1:07.88), Sychey Farnham (1:05.44), Sydney Farnham (1:07.30) TH
14 Woodstown  (Woodstown, NJ) 4:29.36 Ava Lammerson, Maddy Hunt, Lynnae Milbourne (2:15.38), India Norman (1:08.13) TG
15 Camden  (Camden, NJ) 4:30.87 Teseanna Harris (1:13.82), Braniya Manfields (1:04.99), Simone Hopkins (1:05.32), Pauline English (1:06.76) TO
16 Arthur P. Schalick  (Pittsgrove, NJ) 4:31.11 Amanda Chomo (1:05.20), Chloe Gerstanbacher (1:09.81), Julia Smith (1:09.19), Amy Chomo (1:06.94) TC
17 West Deptford  (Westville, NJ) 4:31.70 Taylor Contarino (1:08.89), McKenzie Bria (1:09.21), Markayla Anderson (1:08.11), Jasmine Daly (1:05.50) TK
18 Overbrook  (Pine Hill, NJ) 4:43.88 Yelena Talley, Kaila English, Destiny Hall (2:21.19), Emily Baran (1:11.08) TR

Quotes

Back to top