High School Girls' 4x400 South Jersey Large

Event 158Thursday 5:15 PM
Records
ER Camden (N.J.) 3:46.94 1995 Tynisha Revels, Medina Salaam, Alishia Lawson, Aishia Lawson
Nine fastest teams from Events #114-160 (minus #148) qualify to Championship Final, Event #370 (Friday, 5:05 pm). The leading team from the Philadelphia Public League, Philadelphia Catholic League, PIAA District I, South Jersey and Northern Delaware (events #150-160), and the remaining fastest teams from these races plus #149 area schools, qualify for 12-team Philadelphia Area final, Event #491 (Saturday, 5:05 pm).

Results

PL School/Affiliation Mark Athletes ID
1 Winslow  (Atco, NJ) 3:55.79 Nylah Perry (1:00.42), Flora Ahiarakwe (59.60), Shakira Dancy (57.61), Janeya Hammond (58.16) UF
2 Rancocas Valley  (Mount Holly, NJ) 3:56.09 Aliyah Taylor (57.01), Darynn Minus-Vincent (58.93), Brianna Snowden (59.97), Morgan Gallagher (1:00.20) UB
3 Paul VI  (Haddonfield, NJ) 4:05.34 Keyanna Watkins (1:04.12), Carly Schmidt (1:00.32), Abigail Lutz (1:02.09), Aliya Rae Garozzo (58.82) UC
4 Highland Regional  (Blackwood, NJ) 4:06.14 Nia Halden (1:01.23), Kalin Prust (1:01.16), Gabrielle Dean (1:01.76), Taina Esperience (1:01.99) UP
5 Lenape  (Medford, NJ) 4:08.80 Shelby Whetstone (58.30), Hayley Conway (1:03.41), Rebecca Thomas (1:02.62), Grace Overman (1:04.48) UI
6 Seneca  (Tabernacle, NJ) 4:11.97 Grayce Heinemann (1:02.36), Cassidy Strittmatter (1:04.97), Sydny Warner (1:02.96), Kayla Hay (1:01.70) UH
7 Kingsway Regional  (Woolwich Township, NJ) 4:13.56 Emily Pierontoni (1:03.41), Skye Robinson (1:03.77), Kelsey Hoagland (1:04.59), Kylie Anicic (1:01.80) UN
8 Delsea Regional  (Franklinville, NJ) 4:13.68 Aaliya Fox (1:03.21), Kaire Brackett (1:04.69), Jordan Barr (1:03.07), Carly Nicholson (1:02.73) UA
9 Washington Township  (Sewell, NJ) 4:16.82 Maura Keane (1:04.07), Rebekah Leone (1:02.03), Jaelyn Davis (1:04.69), Ashton Wiseley (1:06.04) UM
10 Shawnee  (Medford, NJ) 4:17.55 Victoria Vricella (1:05.54), Claire Hauser (1:05.50), Ellie Longshaw (1:05.89), Grace Kearns (1:00.64) UG
11 Cherokee  (Marlton, NJ) 4:19.42 Jaden Sweely (1:04.68), Kate Rathman (1:04.77), Meghan Carroll (1:06.27), Maddie Fearow (1:03.72) UD
12 Clearview Regional  (Mullica Hill, NJ) 4:20.56 UE
13 Northern Burlington  (Columbus, NJ) 4:21.14 Isabella Albano (1:05.16), Kaneisha Raymond (1:05.10), Nina Burden (1:06.44), Cheyenne Lewis (1:04.45) UK
14 Cherry Hill West  (Cherry Hill, NJ) 4:22.23 Amina Hughes (1:04.67), Mirasha Williamson (1:04.25), Trinity Huff (1:06.92), Elizabeth Santana (1:06.40) UO
15 Sterling  (Sommerdale, NJ) 4:23.29 Madison Coppolino (1:06.11), Olivia Williams (1:05.50), Natalia Weitzel (1:06.13), Lori Stratton (1:05.56) UT
16 Eastern Regional  (Voorhees, NJ) 4:26.27 Anna Friedman (1:06.08), Olivia Covington (1:07.72), Jailya Ash (1:08.07), Sydney Woolston (1:04.42) UR
17 Williamstown  (Williamstown, NJ) 4:26.33 Lauryn Thompson (1:05.00), Liz Tynan (1:07.93), Keyona Jones (1:08.58), Kylie Sheldon (1:04.84) UL

Quotes

Back to top