Long Island

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 325Friday, 10:30 AM
Bay Shore » Team AH
Manhasset » Team CY
North Shore » Team DI
Queens Teaching » Team EG
W.T. Clarke » Team BD
Wyandanch » Team FZ
4x100 Heats Event 326Friday, 11:00 AM
Amityville » Team GD
Chaminade » Team HC
Paul D. Schreiber » Team EX
4x100 Heats Event 327Friday, 11:30 AM
Elmont » Team MU
Holy Trinity » Team NR
Huntington » Team NV
Port Jefferson » Team PH
St. Anthony's » Team PP
Syosset » Team RG
Walter O’Connell » Team JU
4x100 Heats Event 328Friday, 12:00 PM
Uniondale » Team WP

HSB 4x400

4x400 Event 511Saturday, 9:15 AM
North Shore » Team DF
4x400 Event 512Saturday, 9:20 AM
Wyandanch » Team EL
4x400 Event 513Saturday, 9:25 AM
Queens Teaching » Team FC
4x400 Event 514Saturday, 9:30 AM
Amityville » Team GN
Oceanside » Team GI
Port Jefferson » Team GD
4x400 Event 515Saturday, 9:35 AM
Manhasset » Team HL
4x400 Event 516Saturday, 9:40 AM
Paul D. Schreiber » Team IH
4x400 Event 517Saturday, 9:45 AM
W.T. Clarke » Team JL
Walter O’Connell » Team JB
4x400 Event 518Saturday, 9:50 AM
Syosset » Team KF
4x400 Event 519Saturday, 9:55 AM
Deer Park » Team LK
Elmont » Team LF
4x400 Event 520Saturday, 10:00 AM
Bay Shore » Team MJ
4x400 Event 523Saturday, 10:15 AM
Chaminade » Team PC
4x400 Event 525Saturday, 10:25 AM
St. Anthony's » Team SD
Uniondale » Team SB
4x400 Event 528Saturday, 10:40 AM
Holy Trinity » Team VJ
4x400 Event 534Saturday, 11:10 AM
Huntington » Team BL

HSB 4x800

4x800 Heats Event 302Friday, 9:12 AM
Paul D. Schreiber » Team BD
4x800 Heats Event 303Friday, 9:25 AM
Chaminade » Team CE
Syosset » Team CO
4x800 Heats Event 304Friday, 9:37 AM
St. Anthony's » Team DF

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 358Friday, 4:25 PM
Northport » Team O

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 706Friday, 9:30 AM
Manhasset » Paul Park (18)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 705Friday, 9:30 AM
St. Anthony's » Nicholas Lourenco (7)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 707Friday, 9:30 AM
Valley Stream North » Ryan John (3)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 105Thursday, 9:50 AM
Amityville » Team AA
Bay Shore » Team AF
Bayport-Blue Point » Team AH
Friends Academy » Team BY
Great Neck North » Team CE
Sachem North » Team EN
Sanford H. Calhoun » Team AR
Syosset » Team FI
Wantagh » Team FS
Wheatley School » Team FW
4x100 Heats Event 106Thursday, 10:20 AM
East Islip » Team HF
Hempstead » Team HY
Manhasset » Team IU
North Shore » Team JL
Port Jefferson » Team KH
Queens Teaching » Team KJ
Westhampton Beach » Team LU
4x100 Heats Event 107Thursday, 10:50 AM
Longwood » Team OA
North Babylon » Team OH
Paul D. Schreiber » Team PP
Sachem East » Team PI
St. Anthony's » Team PJ
West Babylon » Team RR
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:20 AM
Elmont » Team TI
Holy Trinity » Team TV
Huntington » Team TY
Sacred Heart » Team VX
Uniondale » Team WT
4x100 Northeast Event 354Friday, 4:08 PM
St. Anthony's » Team DG
4x100 International Event 356Friday, 4:16 PM
Elmont » Team BE

HSG 4x400

4x400 Event 127Thursday, 12:40 PM
Amityville » Team AN
4x400 Event 129Thursday, 12:52 PM
Deer Park » Team CL
4x400 Event 132Thursday, 1:10 PM
North Shore » Team FN
Queens Teaching » Team FA
Uniondale » Team FI
4x400 Event 133Thursday, 1:16 PM
Bayport-Blue Point » Team GE
4x400 Event 134Thursday, 1:22 PM
Sacred Heart » Team HK
4x400 Event 136Thursday, 1:34 PM
4x400 Event 137Thursday, 1:40 PM
Sanford H. Calhoun » Team KN
Wheatley School » Team KC
4x400 Event 138Thursday, 1:46 PM
North Babylon » Team LE
Syosset » Team LH
4x400 Event 139Thursday, 1:52 PM
Port Jefferson » Team MG
Sachem North » Team MH
4x400 Event 140Thursday, 1:58 PM
Friends Academy » Team NL
Great Neck North » Team NH
4x400 Event 142Thursday, 2:10 PM
Manhasset » Team PH
4x400 Event 143Thursday, 2:16 PM
Sachem East » Team RL
Westhampton Beach » Team RF
4x400 Event 144Thursday, 2:22 PM
Holy Trinity » Team SA
Longwood » Team SB
4x400 Event 145Thursday, 2:28 PM
Bay Shore » Team TK
St. Anthony's » Team TH
4x400 Event 146Thursday, 2:34 PM
East Islip » Team UM
Paul D. Schreiber » Team UD
4x400 Event 147Thursday, 2:40 PM
West Babylon » Team VL
4x400 Event 148Thursday, 2:46 PM
Jericho » Team WM
4x400 Event 149Thursday, 2:52 PM
Huntington » Team XD
4x400 Event 150Thursday, 2:58 PM
Elmont » Team YF

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 102Thursday, 9:12 AM
West Babylon » Team BM
4x800 Large Schools Event 103Thursday, 9:25 AM
Deer Park » Team CO

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 168Thursday, 5:00 PM
Wheatley School » Julia Schriefer (13)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 605Thursday, 10:00 AM
Bayport-Blue Point » Leeann Redlo (4)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 607Thursday, 12:00 PM
HHH West » Ashley Brule (16)
Syosset » Samantha Smith (8)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 608Thursday, 12:00 PM
Bay Shore » Zariyah Braxron (14)

HSG 5K Racewalk

5K Racewalk Event 501Saturday, 7:00 AM
Bayport-Blue Point » Emily Clayton (11)
Sachem East » Megan Hoffmann (4)
Sachem East » Abby Callinan (5)
Sachem North » Shaye Gruenberg-Theiling (2)
West Babylon » Farrah Wengler (7)
West Babylon » Camila Garcia (8)

Back to top