Qualifiers

Show All Qualifiers
High School Girls
4x100

HSG Championship of America

Event 342 Friday, 2:30 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 AA Edwin Allen (Clarendon, JAM)
7 AB Hydel (St. Catherine, JAM)
8 AC Bullis School (Potomac, MD)
9 AD Cheltenham (Wyncote, PA)
5 AE St. Jago (St. Catherine, JAM)
4 AF St. Catherine (St. Catherine, JAM)
3 AG St. Augustine’s (Nassau, BAH)
2 AH Western Branch (Chesapeake, VA)

HSG Large Schools

Event 341 Friday, 2:27 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 CA Winslow (Atco, NJ)
7 CB St. Andrew Girls (Kingston, JAM)
8 CC Grassfield (Chesapeake, VA)
9 CD Columbus (Bronx, NY)
5 CE Bowie (Bowie, MD)
4 CF C.H. Flowers (Springdale, MD)
3 CG Newburgh Free (Newburgh, NY)
2 CH Rancocas Valley (Mount Holly, NJ)
CI Northwest (Germantown, MD)
2 CJ Broad Run (Ashburn, VA)

HSG Small Schools

Event 340 Friday, 2:25 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 BA Vere Technical (Clarendon, JAM)
7 BB Excelsior (Kingston, JAM)
8 BC Manchester (Mandeville, JAM)
9 BD IMG Academy (Bradenton, FL)
5 BE St. Elizabeth Tech (Santa Cruz, JAM)
4 BF Herbert Morrison (Montego Bay, JAM)
3 BG Paul Robeson (Brooklyn, NY)
2 BH Elizabeth Seton (Bladensburg, MD)
7 BI Neumann-Goretti (Philadelphia, PA)
BJ I.C. Norcom (Portsmouth, VA)

HSG Tri-State

Event 460 Saturday, 1:45 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 A Cheltenham (Wyncote, PA)
7 B Winslow (Atco, NJ)
8 C Neumann-Goretti (Philadelphia, PA)
9 D Rancocas Valley (Mount Holly, NJ)
5 E Coatesville (Coatesville, PA)
4 F North Penn (Lansdale, PA)
3 G Columbia (Maplewood, NJ)
2 H Piscataway (Piscataway, NJ)
I South Brunswick (Monmouth Junction, NJ)
J Summit (Summit, NJ)
4x400

HSG Championship of America

Event 372 Friday, 5:47 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
6 AA Hydel (St. Catherine, JAM)
7 AB Union Catholic (Scotch Plains, NJ)
8 AC Edwin Allen (Clarendon, JAM)
9 AD Holmwood Tech (Christiana, JAM)
5 AE Vere Technical (Clarendon, JAM)
4 AF St. Jago (St. Catherine, JAM)
3 AG St. Augustine’s (Nassau, BAH)
2 AH St. Elizabeth Tech (Santa Cruz, JAM)

HSG Philadelphia Area

Event 488 Saturday, 5:15 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
1 BA North Penn (Lansdale, PA)
2 BB Neumann-Goretti (Philadelphia, PA)
3 BC Penn Wood (Lansdowne, PA)
4 BD Winslow (Atco, NJ)
5 BE Coatesville (Coatesville, PA)
6 BF Norristown (Norristown, PA)
7 BG Central Bucks West (Doylestown, PA)
8 BH Paul VI (Haddonfield, NJ)
9 BI Friends' Central (Wynnewood, PA)
9 BJ Lenape (Medford, NJ)
11 BK Tatnall (Wilmington, DE)
10 BL Paul Robeson (Philadelphia, PA)
BM Strath Haven (Wallingford, PA)
11 BN Abington (Abington, PA)
BO Neshaminy (Langhorne, PA)
BP Audubon (Audubon, NJ)
4x800

HSG Championship of America

Event 336 Friday, 1:10 PM
Ln/Pos ID School/Affiliation
1 A Edwin Allen (Clarendon, JAM)
2 B Holmwood Tech (Christiana, JAM)
3 C Penn Wood (Lansdowne, PA)
4 D Ridge (Basking Ridge, NJ)
5 E Shoreham-Wading River (Shoreham, NY)
6 F Spalding (Clarendon, JAM)
7 G Shenendehowa (Clifton Park, NY)
8 H North Penn (Lansdale, PA)
9 I Strath Haven (Wallingford, PA)
10 J Lake Braddock (Burke, VA)
11 K Niskayuna (Niskayuna, NY)
12 L Vere Technical (Clarendon, JAM)

Back to top