NYC North Suburbs

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 325Friday, 10:30 AM
Albertus Magnus » Team AA
Edgemont » Team BO
Goshen Central » Team CB
Iona Prep » Team CM
Mamaroneck » Team CX
Minisink Valley » Team DC
Nanuet » Team DF
Pearl River » Team DY
Scarsdale » Team EV
Suffern » Team FG
Tappan Zee » Team FJ
4x100 Heats Event 326Friday, 11:00 AM
Briarcliff » Team GR
Rye Country » Team KU
4x100 Heats Event 327Friday, 11:30 AM
Hendrick Hudson » Team NT
Mount Vernon » Team OO
North Rockland » Team OT
Nyack » Team OV
Valhalla » Team RN
White Plains » Team RV
Yonkers » Team RZ
4x100 Heats Event 328Friday, 12:00 PM
Cornwall » Team TE
Newburgh Free » Team UW
4x100 Northeast Event 577Saturday, 4:30 PM
Cornwall » Team DC

HSB 4x400

4x400 Event 508Saturday, 9:00 AM
Edgemont » Team AB
4x400 Event 511Saturday, 9:15 AM
Nyack » Team DI
Pearl River » Team DD
4x400 Event 512Saturday, 9:20 AM
Albertus Magnus » Team EJ
4x400 Event 514Saturday, 9:30 AM
Goshen Central » Team GH
Tappan Zee » Team GA
4x400 Event 516Saturday, 9:40 AM
Hendrick Hudson » Team IC
Minisink Valley » Team IF
4x400 Event 517Saturday, 9:45 AM
Iona Prep » Team JH
4x400 Event 518Saturday, 9:50 AM
Scarsdale » Team KE
Suffern » Team KK
4x400 Event 519Saturday, 9:55 AM
Nanuet » Team LE
4x400 Event 520Saturday, 10:00 AM
Valhalla » Team MG
4x400 Event 521Saturday, 10:05 AM
North Rockland » Team NF
Rye » Team NM
4x400 Event 523Saturday, 10:15 AM
Briarcliff » Team PG
4x400 Event 524Saturday, 10:20 AM
Yonkers » Team RC
4x400 Event 526Saturday, 10:30 AM
Cornwall » Team TI
Washingtonville » Team TK
4x400 Event 527Saturday, 10:35 AM
Newburgh Free » Team UI
White Plains » Team UL
4x400 Event 534Saturday, 11:10 AM
Mount Vernon » Team BC
Prep School 4x400 Event 536Saturday, 11:20 AM
Hackley School » Team DP
Rye Country » Team DO

HSB 4x800

4x800 Heats Event 301Friday, 9:00 AM
Nyack » Team AR
4x800 Heats Event 302Friday, 9:12 AM
Monroe-Woodbury » Team BM
4x800 Heats Event 304Friday, 9:37 AM
Iona Prep » Team DL

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 706Friday, 9:30 AM
Suffern » Samson Joseph (13)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 105Thursday, 9:50 AM
Briarcliff » Team AL
Edgemont » Team BO
Nanuet » Team DH
Rye Country » Team EM
Scarsdale » Team EW
Suffern » Team FG
Tappan Zee » Team FJ
Ursuline School » Team FR
4x100 Heats Event 106Thursday, 10:20 AM
Cornwall » Team GW
Hendrick Hudson » Team IE
Mount Vernon » Team JI
Yonkers » Team LZ
4x100 Heats Event 107Thursday, 10:50 AM
Goshen Central » Team NG
Warwick Valley » Team RO
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:20 AM
Bronxville » Team SM
Minisink Valley » Team UL
Monroe-Woodbury » Team UM
New Rochelle » Team US
Newburgh Free » Team UU
North Rockland » Team UY
Nyack » Team VA
White Plains » Team RX

HSG 4x400

4x400 Event 128Thursday, 12:46 PM
White Plains » Team BG
4x400 Event 129Thursday, 12:52 PM
Ursuline School » Team CJ
4x400 Event 130Thursday, 12:58 PM
Tappan Zee » Team DD
4x400 Event 133Thursday, 1:16 PM
Hendrick Hudson » Team GD
4x400 Event 134Thursday, 1:22 PM
Briarcliff » Team HL
4x400 Event 138Thursday, 1:46 PM
Mount Vernon » Team LK
4x400 Event 139Thursday, 1:52 PM
Pearl River » Team MC
Scarsdale » Team ME
4x400 Event 140Thursday, 1:58 PM
Nanuet » Team NF
Warwick Valley » Team NK
4x400 Event 141Thursday, 2:04 PM
Cornwall » Team OB
Yonkers » Team OK
4x400 Event 142Thursday, 2:10 PM
Nyack » Team PM
4x400 Event 144Thursday, 2:22 PM
Suffern » Team SK
4x400 Event 146Thursday, 2:34 PM
Goshen Central » Team UC
Minisink Valley » Team UG
New Rochelle » Team UH
4x400 Event 147Thursday, 2:40 PM
Lakeland/Panas » Team VI
4x400 Event 149Thursday, 2:52 PM
Monroe-Woodbury » Team XJ
4x400 Event 150Thursday, 2:58 PM
Bronxville » Team YD
North Rockland » Team YA
4x400 Event 151Thursday, 3:04 PM
Edgemont » Team ZF
Newburgh Free » Team ZK
Prep School 4x400 Prep Event 155Thursday, 3:28 PM
Rye Country » Team DN

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 101Thursday, 9:00 AM
Bronxville » Team AD
Tappan Zee » Team AN
Ursuline School » Team AF
4x800 Large Schools Event 104Thursday, 9:37 AM
Suffern » Team DN

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 168Thursday, 5:00 PM
Ursuline School » Daphne Banino (10)

HSG 3000m

3000m Championship Event 169Thursday, 5:10 PM
Cornwall » Karrie Baloga (6)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 605Thursday, 10:00 AM
Suffern » Kyra Skoglund (15)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 607Thursday, 12:00 PM
Warwick Valley » Rachel Venter (18)
Warwick Valley » Lily Beattie (9)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 603Thursday, 9:30 AM
North Rockland » Deborah Estabine (16)

HSG 5K Racewalk

5K Racewalk Event 501Saturday, 7:00 AM
Monroe-Woodbury » Mia Sisilli (6)
White Plains » Mia Priore (10)

Back to top