New England

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Small Schools Event 326Friday, 10:40 AM
Bloomfield » Team BB
Capital Prep » Team BU
East Hartford » Team DK
Hope » Team GA
4x100 Large Schools Event 327Friday, 11:40 AM
Amity Regional » Team RC
Bishop Hendricken » Team RN
Brighton » Team RW
New Britain » Team XP
Pinkerton Academy » Team YW
Prep School 4x100 Independent Event 328Friday, 12:30 PM
Hopkins School » Team D
Loomis Chaffee » Team F

HSB 4x400

4x400 Event 413Saturday, 9:26 AM
New Britain » Team EA
4x400 Event 414Saturday, 9:30 AM
Hope » Team FG
4x400 Event 417Saturday, 9:42 AM
Bloomfield » Team IL
4x400 Event 419Saturday, 9:50 AM
Pinkerton Academy » Team KH
4x400 Event 421Saturday, 9:58 AM
Guilford » Team MN
4x400 Event 424Saturday, 10:10 AM
Trinity » Team PM
4x400 Event 429Saturday, 10:35 AM
Capital Prep » Team VL
4x400 Event 430Saturday, 10:40 AM
Bishop Hendricken » Team WG
4x400 Event 432Saturday, 10:50 AM
Amity Regional » Team YD
4x400 Event 439Saturday, 11:25 AM
East Hartford » Team FC
Prep School 4x400 Independent Event 441Saturday, 11:35 AM
Hopkins School » Team HD
Loomis Chaffee » Team HA

HSB 4x800

4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Bishop Hendricken » Team DN

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 374Friday, 5:55 PM
La Salle Academy » Team M

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 375Friday, 6:09 PM
St. John's Prep » Tristan Shelgren (6)

HSB 3000m

3000m Championship Event 377Friday, 6:40 PM
Fairfield Warde » William Brisman (5)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Joel Barlow » Milan Spisek (13)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 708Friday, 12:45 PM
Brewer » Austin Lufkin (15)
Orono » Jake Koffman (4)

HSG 4x100

4x100 Small Schools Event 107Thursday, 11:10 AM
Bloomfield » Team BD
Capital Prep » Team BY
James Hillhouse » Team FZ
Notre Dame » Team JP
4x100 Large Schools Event 108Thursday, 12:20 PM
East Hartford » Team UP
Pinkerton Academy » Team ZD
Prep School 4x100 Independent Event 109Thursday, 1:10 PM
Hopkins School » Team E
Loomis Chaffee » Team F

HSG 4x400

4x400 Event 125Thursday, 2:40 PM
Greenwich » Team ON
4x400 Event 126Thursday, 2:45 PM
Capital Prep » Team PN
4x400 Event 129Thursday, 3:00 PM
4x400 Event 132Thursday, 3:15 PM
Notre Dame » Team WD
4x400 Event 133Thursday, 3:20 PM
East Hartford » Team XD
4x400 Event 135Thursday, 3:30 PM
Pinkerton Academy » Team ZI
4x400 Event 141Thursday, 4:00 PM
Bloomfield » Team FB
Prep School 4x400 Independent Event 145Thursday, 4:20 PM
Deerfield Academy » Team JB
Hopkins School » Team JF
Loomis Chaffee » Team JA

HSG 4x800

4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Glastonbury » Team YT
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Greenwich » Team YC

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 162Thursday, 6:10 PM
La Salle Academy » Team J

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 161Thursday, 6:05 PM
Bedford » Leya Salis (35)

HSG 3000m

3000m Championship Event 160Thursday, 5:55 PM
Amherst » Sophia Jacobs-Townsley (24)
Bishop Guertin » Caroline Fischer (8)
New Milford » Mia Nahom (16)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Greenwich » Lia Zavattaro (20)
Tolland » AmyErin Zadroga (21)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Bloomfield » Brittany Jones (4)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Bloomfield » Adia Cavalier (16)

Back to top