New York City

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Bishop Loughlin » Team AJ
Cardinal Spellman » Team AS
Holy Cross » Team CC
Macchiarola » Team CM
Prospect Heights » Team DV
Telecommunication » Team EO
Transit Tech » Team ES
Trevor Day » Team ET
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Boys & Girls » Team KW
Clara Barton » Team FL
Port Richmond » Team IR
Regis » Team DW
Riverdale Country » Team JA
Samuel Tilden » Team JT
Spring Creek » Team JN
St. Francis Prep » Team JC
Susan E. Wagner » Team JY
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Archbishop Molloy » Team PS
Erasmus Hall » Team LT
Francis Lewis » Team MU
Mount St. Michael » Team ND
Poly Prep » Team NW
Townsend Harris » Team ME
Trinity School » Team PC
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Benjamin Banneker » Team PX
Fordham Prep » Team SC
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Campus Magnet » Team WE
Cardinal Hayes » Team WF
Franklin K Lane » Team XU
Paul Robeson » Team ZG
Taft Educational » Team 2C
Xavier » Team VR
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
Success Academy » Team G
4x100 Northeast Event 467Saturday, 1:56 PM
Cardinal Hayes » Team CH

HSB 4x400

4x400 Event 410Saturday, 9:10 AM
Trevor Day » Team AI
4x400 Event 411Saturday, 9:14 AM
Regis » Team BM
4x400 Event 412Saturday, 9:18 AM
Macchiarola » Team CL
Port Richmond » Team CE
Prospect Heights » Team CK
4x400 Event 413Saturday, 9:22 AM
Bishop Loughlin » Team DC
Holy Cross » Team DL
4x400 Event 414Saturday, 9:26 AM
Townsend Harris » Team ED
4x400 Event 415Saturday, 9:30 AM
Campus Magnet » Team FL
Clara Barton » Team FC
4x400 Event 416Saturday, 9:34 AM
Cardinal Spellman » Team GP
St. Francis Prep » Team GC
Telecommunication » Team GB
4x400 Event 417Saturday, 9:38 AM
Transit Tech » Team HO
4x400 Event 418Saturday, 9:42 AM
Friends Seminary » Team IH
Mount St. Michael » Team IG
4x400 Event 420Saturday, 9:50 AM
Xavier » Team KB
4x400 Event 421Saturday, 9:54 AM
Archbishop Molloy » Team LD
4x400 Event 422Saturday, 9:58 AM
Erasmus Hall » Team MM
Monsignor Farrell » Team MC
Spring Creek » Team MO
4x400 Event 423Saturday, 10:02 AM
Fordham Prep » Team NE
4x400 Event 425Saturday, 10:10 AM
Franklin K Lane » Team PA
4x400 Event 427Saturday, 10:18 AM
Boys & Girls » Team SG
4x400 Event 428Saturday, 10:22 AM
Taft Educational » Team TC
4x400 Event 430Saturday, 10:30 AM
Samuel Tilden » Team VJ
4x400 Event 432Saturday, 10:40 AM
Susan E. Wagner » Team XA
4x400 Event 433Saturday, 10:45 AM
Brooklyn Tech » Team YI
4x400 Event 434Saturday, 10:50 AM
Riverdale Country » Team ZL
4x400 Event 436Saturday, 11:00 AM
Benjamin Banneker » Team BL
Francis Lewis » Team BK
4x400 Event 437Saturday, 11:05 AM
4x400 Event 438Saturday, 11:10 AM
Cardinal Hayes » Team DC
4x400 Event 439Saturday, 11:15 AM
DeWitt Clinton » Team EE
4x400 Event 440Saturday, 11:20 AM
Paul Robeson » Team FK
4x400 Event 441Saturday, 11:25 AM
Columbus » Team GG
Prep School 4x400 Independent Event 442Saturday, 11:30 AM
Success Academy » Team HD
Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:35 AM
Poly Prep » Team IP
Trinity School » Team IS

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 373Friday, 5:30 PM
Brooklyn Tech » Team G

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 374Friday, 5:45 PM
Riverdale Country » Tobias Wolfson (8)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 408Saturday, 9:00 AM
Springfield Gardens » Jonathan Gordon (23)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, 12:00 PM
Cardinal Hayes » Jahlahnee Watkins (17)
Dalton » Zach Love (18)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Fordham Prep » Miguel Negrete (15)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, 12:00 PM
Taft Educational » Salif Mane (4)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Bishop Loughlin » Team AI
Boys & Girls » Team AK
Bronx Law G&J » Team AL
Campus Magnet » Team AN
Clara Barton » Team AE
Erasmus Hall » Team BK
Holy Cross » Team CD
Macchiarola » Team CN
Notre Dame » Team DF
Prospect Heights » Team DZ
Riverdale Country » Team EE
St. Joseph Hill » Team EH
Townsend Harris » Team BV
Trevor Day » Team EW
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Archbishop Molloy » Team FP
Brearley » Team GB
CSI/McCown » Team GP
Francis Lewis » Team HY
Friends Seminary » Team HB
Law & Technology » Team HW
Midwood » Team IH
South Bronx » Team EN
St. Francis Prep » Team JW
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
Curtis » Team MI
Hillcrest » Team NE
Spence School » Team PV
Susan E. Wagner » Team RF
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Mary Louis Academy » Team TR
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Benjamin Cardozo » Team XL
Cardinal Spellman » Team XK
DeWitt Clinton » Team XP
Franklin K Lane » Team YU
Paul Robeson » Team 2V
Poly Prep » Team 2J
Spring Creek » Team 3M
St. Joseph » Team 3E
Taft Educational » Team 3P
Trinity School » Team 3T
Prep School 4x100 Independent Event 112Thursday, 1:15 PM
HCZ Promise » Team B
Success Academy » Team H
4x100 Northeast Event 343Friday, 2:20 PM
Paul Robeson » Team CA

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
Holy Cross » Team AG
Trevor Day » Team AP
4x400 Event 115Thursday, 1:40 PM
South Bronx » Team BR
4x400 Event 116Thursday, 1:45 PM
Friends Seminary » Team CF
The Beacon School » Team CH
4x400 Event 117Thursday, 1:50 PM
Hillcrest » Team DM
4x400 Event 118Thursday, 1:55 PM
Archbishop Molloy » Team EF
Campus Magnet » Team EO
Macchiarola » Team EL
Taft Educational » Team EE
4x400 Event 119Thursday, 2:00 PM
Clara Barton » Team FF
4x400 Event 120Thursday, 2:05 PM
St. Joseph Hill » Team GD
4x400 Event 121Thursday, 2:10 PM
Prospect Heights » Team HM
St. Francis Prep » Team HA
4x400 Event 122Thursday, 2:15 PM
Mary Louis Academy » Team IC
4x400 Event 123Thursday, 2:20 PM
4x400 Event 124Thursday, 2:25 PM
CSI/McCown » Team KD
Townsend Harris » Team KN
4x400 Event 126Thursday, 2:35 PM
Erasmus Hall » Team MF
4x400 Event 128Thursday, 2:45 PM
Boys & Girls » Team OG
4x400 Event 129Thursday, 2:50 PM
Riverdale Country » Team PL
4x400 Event 130Thursday, 2:55 PM
Susan E. Wagner » Team RA
4x400 Event 131Thursday, 3:00 PM
Notre Dame » Team SH
4x400 Event 133Thursday, 3:10 PM
Francis Lewis » Team UJ
4x400 Event 134Thursday, 3:15 PM
Cardinal Spellman » Team VL
4x400 Event 135Thursday, 3:20 PM
Curtis » Team WE
4x400 Event 138Thursday, 3:35 PM
Midwood » Team ZH
4x400 Event 140Thursday, 3:45 PM
Spring Creek » Team BK
4x400 Event 142Thursday, 3:55 PM
Bishop Loughlin » Team DJ
DeWitt Clinton » Team DA
4x400 Event 143Thursday, 4:00 PM
Benjamin Cardozo » Team EL
4x400 Event 146Thursday, 4:15 PM
Paul Robeson » Team HK
4x400 Event 147Thursday, 4:20 PM
St. Joseph » Team IL
Prep School 4x400 Independent Event 148Thursday, 4:25 PM
HCZ Promise » Team JG
Success Academy » Team JF
Prep School 4x400 Prep Event 149Thursday, 4:30 PM
Brearley » Team KN
Poly Prep » Team KP
Spence School » Team KA
Trinity School » Team KR

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
St. Joseph » Team AO
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Poly Prep » Team BR
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Benjamin Cardozo » Team CN

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM
Notre Dame » Team N

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Marymount » Lauryn Heskin (13)
Poly Prep » Katherine Kenny (15)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Susan E. Wagner » Kathryn Altieri (17)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Taft Educational » Marie Claire Etong (12)

Back to top