North Jersey

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 325Friday, 10:30 AM
Barringer » Team AG
Bayonne » Team AI
Bergen County Tech » Team AL
Cresskill » Team BG
Delbarton School » Team BJ
Don Bosco Prep » Team BL
Dwight Morrow » Team DD
Hackensack » Team CD
Henry Snyder » Team FB
John F. Kennedy » Team CR
Kearny » Team CP
McNair Academic » Team DA
North Star » Team DJ
Northern Highlands » Team DL
Passaic Valley » Team DV
University » Team FN
West Milford » Team FU
4x100 Heats Event 326Friday, 11:00 AM
Abraham Clark » Team BC
Blair Academy » Team GM
Eagle Academy » Team HT
East Orange » Team HV
Glen Rock » Team IG
Hasbrouck Heights » Team IJ
Hillside » Team IO
James J. Ferris » Team HX
Morristown » Team JM
New Providence » Team DG
NV Old Tappan » Team JT
Paramus » Team JZ
Pascack Hills » Team KA
Ramsey » Team EH
Science Park » Team EY
Teaneck » Team FK
Waldwick » Team FS
Wallkill Valley » Team LP
West Orange » Team LT
Westwood » Team LV
4x100 Heats Event 327Friday, 11:30 AM
Dover » Team MP
Elizabeth » Team MT
Emerson » Team MV
Fair Lawn » Team MZ
Fort Lee » Team NC
Hudson Catholic » Team NU
Linden » Team OB
Livingston » Team OC
Mount Olive » Team OM
Newark Academy » Team JR
Plainfield » Team PF
Rahway » Team KL
Ramapo » Team KM
Ridgewood » Team PJ
Summit » Team RE
Union Catholic » Team RL
Weequahic » Team LS
West Side » Team LU
Westfield » Team RU
4x100 Heats Event 328Friday, 12:00 PM
Bergen Catholic » Team SJ
Irvington » Team UG
Morris Hills » Team UO
Paramus Catholic » Team VE
Randolph » Team VR
Roxbury » Team VV
Seton Hall Prep » Team WI
St. Peter's Prep » Team WF
Prep School 4x100 Independent Event 329Friday, 12:27 PM
Marion Thomas » Team F
4x100 Northeast Event 577Saturday, 4:30 PM
East Orange » Team DH
St. Peter's Prep » Team DD
4x100 International Event 579Saturday, 4:40 PM
Seton Hall Prep » Team BI

HSB 4x400

4x400 Event 508Saturday, 9:00 AM
Barringer » Team AA
4x400 Event 509Saturday, 9:05 AM
Kearny » Team BC
New Providence » Team BG
North Star » Team BK
University » Team BM
West Side » Team BH
4x400 Event 510Saturday, 9:10 AM
Dover » Team CI
Eagle Academy » Team CB
Park Ridge » Team CJ
4x400 Event 511Saturday, 9:15 AM
Dwight Morrow » Team DN
Hackensack » Team DK
Ramsey » Team DA
Science Park » Team DB
4x400 Event 512Saturday, 9:20 AM
Henry Snyder » Team EK
McNair Academic » Team EF
Wayne Valley » Team EH
4x400 Event 513Saturday, 9:25 AM
Don Bosco Prep » Team FI
Irvington » Team FE
John F. Kennedy » Team FH
Mahwah » Team FD
NV Old Tappan » Team FM
Plainfield » Team FK
4x400 Event 514Saturday, 9:30 AM
Jonathan Dayton » Team GJ
4x400 Event 515Saturday, 9:35 AM
Glen Rock » Team HA
Hillside » Team HJ
4x400 Event 516Saturday, 9:40 AM
Hasbrouck Heights » Team ID
James J. Ferris » Team IA
Northern Highlands » Team IL
West Milford » Team II
4x400 Event 517Saturday, 9:45 AM
Pascack Hills » Team JE
Passaic Valley » Team JF
4x400 Event 518Saturday, 9:50 AM
Paramus Catholic » Team KC
Ramapo » Team KM
Weequahic » Team KL
4x400 Event 519Saturday, 9:55 AM
Paramus » Team LC
4x400 Event 520Saturday, 10:00 AM
Rahway » Team MF
4x400 Event 521Saturday, 10:05 AM
Roxbury » Team NC
St. Peter's Prep » Team NG
4x400 Event 522Saturday, 10:10 AM
Summit » Team OC
Westwood » Team OH
4x400 Event 523Saturday, 10:15 AM
Teaneck » Team PK
4x400 Event 524Saturday, 10:20 AM
Linden » Team RE
Ridgewood » Team RL
4x400 Event 525Saturday, 10:25 AM
Morristown » Team SL
4x400 Event 526Saturday, 10:30 AM
Fort Lee » Team TC
Hudson Catholic » Team TM
West Orange » Team TJ
4x400 Event 527Saturday, 10:35 AM
Bergen County Tech » Team UK
4x400 Event 528Saturday, 10:40 AM
Bergen Catholic » Team VF
4x400 Event 529Saturday, 10:45 AM
East Orange » Team WK
Elizabeth » Team WA
Westfield » Team WH
4x400 Event 530Saturday, 10:50 AM
Union Catholic » Team XD
4x400 Event 532Saturday, 11:00 AM
Morris Hills » Team ZI
Seton Hall Prep » Team ZL
Prep School 4x400 Independent Event 535Saturday, 11:15 AM
Marion Thomas » Team CA
Prep School 4x400 Event 536Saturday, 11:20 AM
Blair Academy » Team DK

HSB 4x800

4x800 Heats Event 301Friday, 9:00 AM
Chatham » Team AN
Rahway » Team AL
Ramapo » Team AV
Summit » Team AE
4x800 Heats Event 303Friday, 9:25 AM
Hackensack » Team CH
Westfield » Team CG
4x800 Heats Event 304Friday, 9:37 AM
Elizabeth » Team DG
Seton Hall Prep » Team DN
4x800 Championship of America Event 580Saturday, 4:50 PM
Chatham » Team J
Westfield » Team G

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 358Friday, 4:25 PM
Union Catholic » Team A

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 359Friday, 4:40 PM
Delbarton School » Collin Boler (4)

HSB 3000m

3000m Championship Event 360Friday, 4:48 PM
Delbarton School » Brian Boler (24)
Hackensack » Amiri Whittle (6)
Westfield » Avery Keith (17)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 704Friday, 9:30 AM
Delbarton School » Jeffrey Cianfrocca (8)
St. Peter's Prep » Landers Green (15)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 706Friday, 9:30 AM
Fair Lawn » Alexander Kislenko (17)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 705Friday, 9:30 AM
Pascack Hills » Max Zuckerman (8)
Ridgewood » Luke Gnospelius (16)
Westwood » Connor Munson (5)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 701Friday, 9:30 AM
Bergen Catholic » Benjamin Shue (16)
Northern Valley Regional » Daniel Mikay (18)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 105Thursday, 9:50 AM
Abraham Clark » Team BC
Bayonne » Team AG
Hillside » Team CL
James J. Ferris » Team BU
John F. Kennedy » Team CR
Jonathan Dayton » Team BH
Linden » Team CV
McNair Academic » Team DC
New Providence » Team DK
Newark Academy » Team DL
Park Ridge » Team DU
Passaic Valley » Team DX
Plainfield » Team EC
Tenafly » Team FK
University » Team FP
West Milford » Team FU
4x100 Heats Event 106Thursday, 10:20 AM
Blair Academy » Team GL
Emerson » Team HI
Fort Lee » Team HL
Hackensack » Team HT
Holy Angels » Team IC
Kent Place » Team IH
Mount Olive » Team JF
Mount St. Dominic » Team JG
Mountain Lakes » Team JJ
Northern Highlands » Team JN
Pascack Hills » Team JX
Ramsey » Team KL
Science Park » Team KV
Teaneck » Team LH
Waldwick » Team LO
Wallkill Valley » Team LP
Wayne Valley » Team LS
4x100 Heats Event 107Thursday, 10:50 AM
Bergen County Tech » Team MG
Fair Lawn » Team NA
Hasbrouck Heights » Team NJ
Henry Snyder » Team PT
Irvington » Team NS
Kearny » Team NV
North Star » Team OJ
NV Old Tappan » Team OL
Ramapo » Team PB
Ridgewood » Team PD
Roxbury » Team PH
Summit » Team RE
Sussex Technical » Team RG
Weequahic » Team RP
West Orange » Team RS
West Side » Team RT
Westfield » Team RW
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:20 AM
East Orange » Team TF
Elizabeth » Team TH
Immaculate Heart » Team UC
Morris Hills » Team UN
Morristown » Team UO
Paramus Catholic » Team VE
Rahway » Team VP
Union Catholic » Team WS
Prep School 4x100 Independent Event 109Thursday, 11:50 AM
Marion Thomas » Team I
4x100 Northeast Event 354Friday, 4:08 PM
Elizabeth » Team DC
Morristown » Team DD
Paramus Catholic » Team DF
4x100 International Event 356Friday, 4:16 PM
West Orange » Team BH
4x100 Championship of America Event 357Friday, 4:20 PM
Union Catholic » Team AI

HSG 4x400

4x400 Event 127Thursday, 12:40 PM
Hackensack » Team AH
4x400 Event 128Thursday, 12:46 PM
Kearny » Team BN
West Side » Team BF
4x400 Event 129Thursday, 12:52 PM
McNair Academic » Team CB
New Providence » Team CH
4x400 Event 130Thursday, 12:58 PM
Holy Angels » Team DE
Morristown » Team DB
Paramus » Team DA
Science Park » Team DK
4x400 Event 131Thursday, 1:04 PM
NV Old Tappan » Team EF
Plainfield » Team EE
4x400 Event 132Thursday, 1:10 PM
Summit » Team FC
4x400 Event 133Thursday, 1:16 PM
Emerson » Team GN
Hillside » Team GF
Mount St. Dominic » Team GK
Ramsey » Team GM
Wallkill Valley » Team GL
4x400 Event 134Thursday, 1:22 PM
Henry Snyder » Team HH
Weequahic » Team HC
West Milford » Team HF
4x400 Event 135Thursday, 1:28 PM
Fair Lawn » Team IM
Fort Lee » Team IF
Irvington » Team IC
John F. Kennedy » Team IN
Linden » Team IJ
Mahwah » Team IE
4x400 Event 136Thursday, 1:34 PM
Bayonne » Team JE
Passaic Valley » Team JD
Wayne Valley » Team JI
4x400 Event 137Thursday, 1:40 PM
Mountain Lakes » Team KF
Park Ridge » Team KL
Roxbury » Team KE
4x400 Event 138Thursday, 1:46 PM
Tenafly » Team LB
4x400 Event 139Thursday, 1:52 PM
Hasbrouck Heights » Team MB
Lakeland Regional » Team MK
Morris Catholic » Team MJ
4x400 Event 141Thursday, 2:04 PM
North Star » Team OL
Pascack Valley » Team ON
4x400 Event 143Thursday, 2:16 PM
East Orange » Team RK
Ramapo » Team RG
4x400 Event 144Thursday, 2:22 PM
West Orange » Team SL
4x400 Event 145Thursday, 2:28 PM
Livingston » Team TA
Morris Hills » Team TL
Northern Highlands » Team TF
Rahway » Team TE
4x400 Event 146Thursday, 2:34 PM
Kent Place » Team UB
4x400 Event 147Thursday, 2:40 PM
Immaculate Heart » Team VJ
4x400 Event 148Thursday, 2:46 PM
Elizabeth » Team WL
Oak Knoll » Team WB
Paramus Catholic » Team WI
4x400 Event 149Thursday, 2:52 PM
Mount Olive » Team XL
4x400 Event 150Thursday, 2:58 PM
Ridgewood » Team YE
Westfield » Team YL
4x400 Event 153Thursday, 3:16 PM
Union Catholic » Team BD
Prep School 4x400 Independent Event 154Thursday, 3:22 PM
Marion Thomas » Team CB
Prep School 4x400 Prep Event 155Thursday, 3:28 PM
Blair Academy » Team DJ
4x400 Championship of America Event 362Friday, 5:05 PM

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 101Thursday, 9:00 AM
Oak Knoll » Team AI
Union Catholic » Team AB
4x800 Small Schools Event 102Thursday, 9:12 AM
Ramapo » Team BC
Summit » Team BJ
4x800 Large Schools Event 103Thursday, 9:25 AM
Westfield » Team CG
4x800 Championship of America Event 353Friday, 3:55 PM
Union Catholic » Team A

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 167Thursday, 4:40 PM
Kent Place » Team I
Ridgewood » Team H

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 168Thursday, 5:00 PM
River Dell Regional » Christina Allen (7)

HSG 3000m

3000m Championship Event 169Thursday, 5:10 PM
Immaculate Heart » Leanna Johnston (24)
Lakeland Regional » Angelina Perez (1)
Oak Knoll » Lillian Murphy (11)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 605Thursday, 10:00 AM
Northern Valley Regional » Gretchen Haray (17)
Tenafly » Norina Khanzada (5)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 602Thursday, 9:30 AM
Fair Lawn » Melissa Viellette (12)
Fair Lawn » Hailey Romero (4)
Fair Lawn » Rachel Schmitt (9)
Northern Valley Regional » Nicole Woods (1)
Paramus Catholic » Tayja Thomas (11)
Union Catholic » Daniela Peralta (8)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 604Thursday, 10:00 AM
Pascack Valley » Jessica Ricco (17)
Plainfield » Celine Jada Brown (4)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 607Thursday, 12:00 PM
Ridgewood » Talia Hutchinson (17)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 603Thursday, 9:30 AM
Columbia » Madison Stevens (7)
Hackensack » Ciara Brown (19)
Northern Valley Regional » Casey Sullivan (5)
West Morris Mendham » Melissa Aymil (10)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 608Thursday, 12:00 PM
Henry Snyder » Faith Bethea (12)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 601Thursday, 9:30 AM
Union Catholic » Jada Mia Puryear (12)
West Orange » Olivia Prescott (13)

Back to top