Philadelphia

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Archbishop Ryan » Team AN
Bodine » Team BY
Boys Latin » Team CE
Calvary Christian » Team CS
Central » Team DD
John Bartram » Team BE
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Benjamin Franklin » Team HH
Dobbins VoTech » Team FN
Father Judge » Team GX
Frankford » Team HG
Freire Charter » Team HK
Future » Team HO
Germantown Friends » Team HW
Girard College » Team HY
Hill-Freedman » Team JP
Martin Luther King » Team KW
Simon Gratz » Team IJ
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Imhotep Charter » Team KI
Lincoln » Team LV
Motivation » Team OA
Neumann-Goretti » Team OP
Northeast » Team PG
Overbrook » Team PZ
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Academy of Palumbo » Team RF
Paul Robeson » Team UA
Promise Academy » Team TD
Roman Catholic » Team UB
Roxborough » Team UF
SLA » Team VS
SLA-Beeber » Team VT
St. Joseph's Prep » Team VB
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
George Washington » Team ZD
South Philadelphia » Team WN
Strawberry Mansion » Team XE
West Catholic » Team ZJ
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
Cristo Rey » Team B

HSB 4x400

4x400 Event 410Saturday, 9:10 AM
Franklin Towne » Team AB
Hill-Freedman » Team AP
Lincoln » Team AM
Promise Academy » Team AN
4x400 Event 414Saturday, 9:26 AM
Paul Robeson » Team EP
Simon Gratz » Team EN
Prep School 4x400 Independent Event 442Saturday, 11:35 AM
Cristo Rey » Team HF
Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:40 AM
Germantown Friends » Team ID
4x400 Inter-Ac Event 444Saturday, 11:45 AM
Chestnut Hill » Team JF
4x400 Suburban B Event 447Saturday, 12:00 PM
Calvary Christian » Team MF
Girard College » Team MB
4x400 Philadelphia Catholic Event 456Saturday, 1:00 PM
Archbishop Ryan » Team UM
Father Judge » Team UA
Neumann-Goretti » Team UN
Roman Catholic » Team UJ
St. Joseph's Prep » Team UL
West Catholic » Team UE
4x400 Philadelphia Public Event 457Saturday, 1:05 PM
Academy of Palumbo » Team VM
Benjamin Franklin » Team VR
Bodine » Team VP
Boys Latin » Team VT
Central » Team VJ
Dobbins VoTech » Team VE
Frankford » Team VK
George Washington » Team VI
Imhotep Charter » Team VD
John Bartram » Team VF
Martin Luther King » Team VO
Motivation » Team VN
Northeast » Team VC
Overbrook » Team VS
SLA » Team VL
SLA-Beeber » Team VG
4x400 Philadelphia Area Event 490Saturday, 5:00 PM
Imhotep Charter » Team BE
Neumann-Goretti » Team BD

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Germantown Friends » Team AO

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 408Saturday, 9:00 AM
St. Joseph's Prep » Miles Green (4)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, 12:00 PM
George Washington » Edner Dorwil (18)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, 12:00 PM
Imhotep Charter » Akeem Cooper (13)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Archbishop Ryan » Team AO
Bodine » Team BT
Calvary Christian » Team CP
Central » Team DC
John Bartram » Team BB
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Benjamin Franklin » Team HB
Frankford » Team HA
Freire Charter » Team HF
Germantown Friends » Team HP
Girard College » Team HR
Girls » Team HS
Hill-Freedman » Team JL
Imhotep Charter » Team KI
John W. Hallahan » Team IN
Lincoln » Team LV
Martin Luther King » Team KZ
Simon Gratz » Team ID
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
Academy of Palumbo » Team SC
Dobbins VoTech » Team FL
Motivation » Team OH
Nazareth Academy » Team OT
Neumann-Goretti » Team OX
Northeast » Team PS
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Paul Robeson » Team VF
Promise Academy » Team UF
Roxborough » Team VK
SLA » Team XB
SLA-Beeber » Team XC
St. Hubert’s » Team WF
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
George Washington » Team 3H
South Philadelphia » Team YD
Springside » Team YP
West Catholic » Team 3P
Prep School 4x100 Independent Event 112Thursday, 1:15 PM
Cristo Rey » Team B

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
Prep School 4x400 Independent Event 148Thursday, 4:25 PM
Cristo Rey » Team JC
4x400 Philadelphia Academic Event 150Thursday, 4:35 PM
Germantown Friends » Team LG
Nazareth Academy » Team LD
Springside » Team LM
4x400 Suburban ChesMont Event 153Thursday, 4:50 PM
Calvary Christian » Team OH
4x400 Philadelphia Catholic Event 159Thursday, 5:20 PM
Archbishop Ryan » Team VC
John W. Hallahan » Team VK
Neumann-Goretti » Team VH
St. Hubert’s » Team VI
West Catholic » Team VL
4x400 Philadelphia Public Event 160Thursday, 5:25 PM
Academy of Palumbo » Team WD
Benjamin Franklin » Team WK
Central » Team WG
Dobbins VoTech » Team WE
Franklin Towne » Team WL
George Washington » Team WC
Girls » Team WP
Hill-Freedman » Team WJ
John Bartram » Team WF
Lincoln » Team WI
Martin Luther King » Team WA
Motivation » Team WB
Northeast » Team WR
Paul Robeson » Team WH
SLA-Beeber » Team WM
4x400 Philadelphia Area Event 491Saturday, 5:05 PM
Central » Team BD
Neumann-Goretti » Team BA

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Neumann-Goretti » Team WE
4x800 Championship of America Event 339Friday, 1:05 PM
Neumann-Goretti » Team C

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Nazareth Academy » Lauren Powell (26)
Neumann-Goretti » Sydni Townsend (12)
Swenson Arts & Tech » Jada Smith (11)

Back to top