Philly North

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Abington Friends » Team AA
Archbishop Wood » Team AC
Barrack Hebrew » Team AF
Bristol » Team AM
Harriton » Team BY
Lansdale Catholic » Team CH
New Hope-Solebury » Team DA
Pottsgrove » Team DU
William Tennent » Team EP
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Abington » Team FE
Council Rock North » Team GB
Friends' Central » Team GS
George School » Team GT
Jenkintown » Team HG
Neshaminy » Team IC
Pope John Paul II » Team IP
Spring-Ford » Team JO
Springfield MontCo » Team JP
Upper Dublin » Team JU
Upper Merion » Team JV
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Council Rock South » Team LI
Germantown Academy » Team LX
Holy Ghost Prep » Team MI
Lower Moreland » Team HO
North Penn » Team NG
Owen J. Roberts » Team OF
Pennridge » Team NT
Pottstown » Team NY
Souderton » Team OU
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Bensalem » Team PY
Bishop McDevitt » Team RC
Central Bucks East » Team RH
Central Bucks West » Team WH
Cheltenham » Team RJ
Hatboro-Horsham » Team SN
Hill School » Team SR
La Salle College » Team SZ
Pennsbury » Team UF
Wissahickon » Team VO
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Harry S Truman » Team 2G
Haverford School » Team XM
Lower Merion » Team XX
Norristown » Team YJ
Perkiomen Valley » Team YV
Upper Moreland » Team 2I
4x100 Northeast Event 467Saturday, 1:56 PM
Haverford School » Team CD

HSB 4x400

Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:35 AM
Abington Friends » Team IK
Friends' Central » Team IM
George School » Team IL
Hill School » Team ID
4x400 Inter-Ac Event 444Saturday, 11:40 AM
Germantown Academy » Team JF
Haverford School » Team JD
4x400 Central Event 445Saturday, 11:45 AM
Harriton » Team KD
Lower Merion » Team KL
4x400 Suburban A Event 446Saturday, 11:50 AM
Norristown » Team LD
Perkiomen Valley » Team LH
Pope John Paul II » Team LL
Pottsgrove » Team LB
Pottstown » Team LE
Spring-Ford » Team LM
Upper Merion » Team LK
4x400 Suburban B Event 447Saturday, 11:55 AM
Bristol » Team MD
Holy Ghost Prep » Team MB
Jenkintown » Team MH
Lower Moreland » Team MF
New Hope-Solebury » Team MG
4x400 Suburban National Event 449Saturday, 12:05 PM
Abington » Team OH
Central Bucks East » Team OI
Central Bucks West » Team OF
Council Rock North » Team OC
Council Rock South » Team OA
Neshaminy » Team OK
North Penn » Team OD
Pennridge » Team OJ
Pennsbury » Team OE
Souderton » Team OB
4x400 Suburban American Event 450Saturday, 12:10 PM
Bensalem » Team PF
Cheltenham » Team PC
Harry S Truman » Team PH
Hatboro-Horsham » Team PJ
Springfield MontCo » Team PA
Upper Dublin » Team PD
Upper Moreland » Team PE
William Tennent » Team PI
Wissahickon » Team PB
4x400 Philadelphia Catholic Event 454Saturday, 12:30 PM
Archbishop Wood » Team UE
Bishop McDevitt » Team UH
La Salle College » Team UC
Lansdale Catholic » Team UF
4x400 Philadelphia Area Event 496Saturday, 5:35 PM
Bensalem » Team BO
Neshaminy » Team BI
Norristown » Team BN
Pennridge » Team BJ

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Cheltenham » Team AN
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Owen J. Roberts » Team BS
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Central Bucks West » Team DJ
Council Rock South » Team DG
4x800 Championship of America Event 486Saturday, 4:00 PM

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 373Friday, 5:30 PM
La Salle College » Team F

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Perkiomen Valley » Cole Peterlin (16)

HSB Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 712Friday, 2:45 PM
Lower Merion » Devon Tate (15)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, 12:00 PM
Upper Dublin » Jaden Price-Whitehead (16)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Germantown Academy » Caleb Johnson (5)
Neshaminy » Dan Dean (10)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Germantown Academy » Olatide Abinusawa (12)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Archbishop Wood » Team AD
Harriton » Team BW
Jenkintown » Team CJ
Merion Mercy » Team CW
New Hope-Solebury » Team CZ
Upper Moreland » Team EX
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Abington Friends » Team FM
Bensalem » Team FX
Council Rock North » Team GN
George School » Team HD
Hill School » Team HM
Lansdale Catholic » Team HV
Lower Merion » Team IA
Lower Moreland » Team IB
Mount St. Joseph » Team IN
Neshaminy » Team IS
Pope John Paul II » Team JN
Spring-Ford » Team KE
Springfield MontCo » Team KH
The Baldwin School » Team FV
Upper Merion » Team KT
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
Abington » Team LA
Bishop McDevitt » Team LO
Council Rock South » Team MF
Gwynedd Mercy » Team MZ
Hatboro-Horsham » Team ND
Owen J. Roberts » Team PF
Perkiomen Valley » Team OV
Pottstown » Team PA
Quakertown » Team PB
Souderton » Team PT
St. Basil Academy » Team PL
Upper Dublin » Team RC
Villa Joseph Marie » Team RD
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Central Bucks East » Team RZ
Central Bucks West » Team SA
Germantown Academy » Team SS
Pennridge » Team UT
Pottsgrove » Team UX
William Tennent » Team VY
Wissahickon » Team WY
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Cheltenham » Team XO
Friends' Central » Team YG
Harry S Truman » Team 3U
Methacton » Team ZC
Norristown » Team ZR
North Penn » Team ZU
Pennsbury » Team 2E
4x100 Northeast Event 343Friday, 2:20 PM
Harry S Truman » Team CE
North Penn » Team CG
4x100 Tri-State Event 463Saturday, 1:38 PM
Harry S Truman » Team D
North Penn » Team F

HSG 4x400

4x400 Event 131Thursday, 3:00 PM
Palisades » Team SK
Prep School 4x400 Prep Event 149Thursday, 4:30 PM
Hill School » Team KG
4x400 Philadelphia Academic Event 150Thursday, 4:35 PM
Abington Friends » Team LO
Friends' Central » Team LT
George School » Team LM
Germantown Academy » Team LP
Gwynedd Mercy » Team LF
Merion Mercy » Team LU
Mount St. Joseph » Team LN
St. Basil Academy » Team LH
The Baldwin School » Team LA
Villa Joseph Marie » Team LK
4x400 Central Event 151Thursday, 4:40 PM
Harriton » Team ME
Lower Merion » Team MG
4x400 Suburban A Event 152Thursday, 4:45 PM
Methacton » Team NF
Norristown » Team NG
Owen J. Roberts » Team ND
Perkiomen Valley » Team NI
Pope John Paul II » Team NM
Pottsgrove » Team NB
Pottstown » Team NE
Spring-Ford » Team NN
Upper Merion » Team NK
4x400 Suburban ChesMont Event 153Thursday, 4:50 PM
Jenkintown » Team OH
Lower Moreland » Team OM
New Hope-Solebury » Team OO
4x400 Suburban National Event 154Thursday, 4:55 PM
Abington » Team PH
Central Bucks East » Team PI
Central Bucks West » Team PD
Council Rock North » Team PK
Council Rock South » Team PA
Neshaminy » Team PJ
North Penn » Team PG
Pennridge » Team PE
Pennsbury » Team PB
Souderton » Team PC
4x400 Suburban American Event 155Thursday, 5:00 PM
Bensalem » Team RI
Cheltenham » Team RC
Harry S Truman » Team RJ
Hatboro-Horsham » Team RF
Quakertown » Team RH
Springfield MontCo » Team RA
Upper Dublin » Team RD
Upper Moreland » Team RE
William Tennent » Team RK
Wissahickon » Team RB
4x400 Philadelphia Catholic Event 159Thursday, 5:20 PM
Archbishop Wood » Team VC
Bishop McDevitt » Team VF
Lansdale Catholic » Team VD
4x400 Philadelphia Area Event 497Saturday, 5:40 PM
Central Bucks West » Team BF
Cheltenham » Team BG
North Penn » Team BI

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Friends' Central » Team AN
Upper Dublin » Team AR
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Central Bucks East » Team DK
North Penn » Team DP
4x800 Championship of America Event 339Friday, 1:05 PM
Friends' Central » Team I

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Germantown Academy » Isabelle Goldstein (4)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Friends' Central » Lydia Russell (6)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Cheltenham » Brianna Smith (10)
Palisades » Lydia Bottelier (7)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Cheltenham » Bria Barnes (18)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:30 PM
Pennsbury » Christine Cataldo Smith (18)
Perkiomen Valley » Grace Ramsey (19)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
North Penn » Natalie Kwortnik (8)
St. Basil Academy » Tia Taylor (12)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Germantown Academy » Liliana Cohen (3)
Hatboro-Horsham » Allison Riches (18)
Methacton » Nickolina Annelli (15)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Council Rock South » Siniru Iheoma (19)
Germantown Academy » Meaghan Toscano (7)
Souderton » Maria Deaviz (4)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Conwell Egan Catholic » Theresa Richardson (18)
Friends' Central » Inara Shell (17)
Perkiomen Valley » Christina Warren (5)
St. Basil Academy » Sasha Lee (22)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 604Thursday, 11:15 AM
Quakertown » Adria Retter (11)

Back to top