South Jersey

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Absegami » Team AB
Atlantic City » Team AW
Audubon » Team AX
Barnegat » Team BC
Brick Memorial » Team CH
Brick Township » Team CI
Buena Regional » Team CN
Camden » Team CU
Camden Catholic » Team CV
Camden County Tech » Team CW
Central Regional » Team DI
Cherokee » Team DO
Cherry Hill West » Team DP
Cinnaminson » Team EB
Clayton » Team EE
Clearview Regional » Team EF
Collingswood » Team EI
Delsea Regional » Team FF
Deptford » Team FH
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Eastern Regional » Team GF
Glassboro » Team IA
Haddon Heights » Team IO
Hammonton » Team IV
Highland Regional » Team JM
Holy Spirit » Team JY
Jackson Liberty » Team KN
Jackson Memorial » Team KO
Kingsway Regional » Team KY
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Lacey Township » Team LD
Lenape » Team LR
Lindenwold » Team LX
Mainland Regional » Team MG
Millville » Team NN
Moorestown » Team NV
Oakcrest » Team PT
Ocean City » Team PW
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Arthur P. Schalick » Team VO
Overbrook » Team RA
Palmyra » Team RE
Paul VI » Team RN
Paulsboro » Team RO
Pemberton » Team RS
Pennsauken » Team RZ
Pleasantville » Team SM
Point Pleasant » Team SR
Rancocas Valley » Team TK
Salem » Team VK
Seneca » Team VW
Shawnee » Team VZ
St. Augustine Prep » Team UL
St. Joseph’s » Team VA
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Southern Regional » Team WR
Sterling » Team XB
Timber Creek » Team YB
Toms River North » Team YC
Triton Regional » Team YH
Vineland » Team YY
West Deptford » Team ZL
Williamstown » Team 2B
Willingboro » Team 2C
Winslow » Team 2H
Woodbury » Team 2M
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
Kings Christian » Team E

HSB 4x400

4x400 Event 410Saturday, 9:10 AM
Lindenwold » Team AF
Triton Regional » Team AE
4x400 Event 411Saturday, 9:14 AM
Glassboro » Team BM
Holy Spirit » Team BR
St. Joseph’s » Team BF
4x400 Event 412Saturday, 9:18 AM
Brick Memorial » Team CH
Buena Regional » Team CP
Donovan Catholic » Team CJ
Southern Regional » Team CG
4x400 Event 413Saturday, 9:22 AM
Mainland Regional » Team DG
4x400 Event 415Saturday, 9:30 AM
Brick Township » Team FE
4x400 Event 416Saturday, 9:34 AM
Hammonton » Team GB
Toms River South » Team GC
4x400 Event 418Saturday, 9:42 AM
Palmyra » Team IC
4x400 Event 419Saturday, 9:46 AM
Absegami » Team JM
4x400 Event 421Saturday, 9:54 AM
Central Regional » Team LO
4x400 Event 422Saturday, 9:58 AM
Lacey Township » Team MJ
4x400 Event 423Saturday, 10:02 AM
Millville » Team NB
4x400 Event 424Saturday, 10:06 AM
Pleasantville » Team OH
4x400 Event 426Saturday, 10:15 AM
Atlantic City » Team RF
4x400 Event 427Saturday, 10:20 AM
Vineland » Team SN
4x400 Event 429Saturday, 10:30 AM
Jackson Memorial » Team UK
4x400 Event 430Saturday, 10:35 AM
Ocean City » Team VI
4x400 Event 432Saturday, 10:45 AM
Jackson Liberty » Team XH
4x400 Event 435Saturday, 11:00 AM
Toms River North » Team AL
4x400 Event 436Saturday, 11:05 AM
4x400 Event 439Saturday, 11:20 AM
Timber Creek » Team EL
4x400 South Jersey Small Event 452Saturday, 12:25 PM
Arthur P. Schalick » Team SG
Audubon » Team SS
Camden » Team SO
Camden Catholic » Team SI
Cinnaminson » Team SA
Clayton » Team SC
Delsea Regional » Team SR
Deptford » Team SJ
Overbrook » Team SB
Paul VI » Team SM
Paulsboro » Team SK
Salem » Team SN
Sterling » Team SE
Willingboro » Team SD
Woodbury » Team SF
Woodstown » Team SP
4x400 South Jersey Large Event 453Saturday, 12:30 PM
Cherokee » Team TS
Cherry Hill East » Team TN
Cherry Hill West » Team TG
Clearview Regional » Team TT
Eastern Regional » Team TL
Haddon Heights » Team TK
Kingsway Regional » Team TB
Lenape » Team TF
Moorestown » Team TP
Pemberton » Team TO
Pennsauken » Team TE
Rancocas Valley » Team TH
Shawnee » Team TA
West Deptford » Team TM
Williamstown » Team TC
Winslow » Team TI

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
Cinnaminson » Team AR
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Camden Catholic » Team BG
Jackson Liberty » Team BR
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:40 AM
Kingsway Regional » Team CK
Rancocas Valley » Team CF
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Toms River North » Team DO

HSB 3000m

3000m Championship Event 374Friday, 5:50 PM
Point Pleasant » Devin Hart (21)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Eastern Regional » Kasso Peaks (18)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 408Saturday, 9:00 AM
Cherry Hill East » Kervens Mezilus (11)

HSB Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 712Friday, 2:45 PM
Mainland Regional » Kobe Roberts (6)
Rancocas Valley » Nickolas Mirabelli (1)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Cinnaminson » Kamron Kobolak (2)
Delsea Regional » Bill Goldsborough (9)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, Noon
Delsea Regional » Khaliel Burnett (7)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 708Friday, 12:45 PM
Egg Harbor Township » Tyler Anzisi (19)
Jackson Memorial » Andrew McCarthy (13)
Southern Regional » Joe Miele (11)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Absegami » Team AC
Atlantic City » Team AT
Audubon » Team AU
Barnegat » Team AZ
Brick Memorial » Team CC
Brick Township » Team CD
Buena Regional » Team CK
Camden » Team CR
Camden Catholic » Team CS
Camden County Tech » Team CT
Central Regional » Team DH
Cherokee » Team DN
Cherry Hill East » Team DO
Cherry Hill West » Team DP
Cinnaminson » Team DY
Clearview Regional » Team EB
Delsea Regional » Team FF
Deptford » Team FG
Donovan Catholic » Team FN
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Eastern Regional » Team GC
Glassboro » Team HU
Haddon Heights » Team IJ
Haddon Township » Team IK
Hammonton » Team IP
Highland Regional » Team JH
Holy Cross » Team JU
Holy Spirit » Team JW
Jackson Liberty » Team KP
Jackson Memorial » Team KR
Kingsway Regional » Team LA
Lacey Township » Team LE
Lenape » Team LS
Lindenwold » Team LX
4x100 Heats Event 109Thursday, Noon
Mainland Regional » Team MJ
Middle Township » Team NO
Millville » Team NW
Oakcrest » Team RN
Ocean City » Team RR
Palmyra » Team SB
Paul VI » Team SN
Paulsboro » Team SO
Pemberton » Team SS
Pennsauken » Team SZ
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Arthur P. Schalick » Team WY
Pinelands Regional » Team TK
Pitman » Team TN
Pleasantville » Team TP
Rancocas Valley » Team UR
Seneca » Team XG
Shawnee » Team XL
St. Joseph’s » Team WN
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Southern Regional » Team YH
Sterling » Team YV
Timber Creek » Team ZR
Toms River North » Team ZS
Toms River South » Team ZT
Triton Regional » Team ZY
Vineland » Team 3A
West Deptford » Team 3S
Williamstown » Team 4M
Willingboro » Team 4N
Winslow » Team 4U
Woodbury » Team 4Y
Woodstown » Team 5A

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
Barnegat » Team AI
Oakcrest » Team AD
St. Joseph’s » Team AE
4x400 Event 115Thursday, 1:40 PM
Lacey Township » Team BJ
4x400 Event 116Thursday, 1:45 PM
Buena Regional » Team CA
Central Regional » Team CM
4x400 Event 117Thursday, 1:50 PM
Brick Memorial » Team DA
Donovan Catholic » Team DI
4x400 Event 118Thursday, 1:55 PM
Atlantic City » Team EB
Jackson Memorial » Team EC
Vineland » Team EA
4x400 Event 120Thursday, 2:05 PM
Pinelands Regional » Team GK
Triton Regional » Team GL
4x400 Event 122Thursday, 2:15 PM
4x400 Event 125Thursday, 2:30 PM
Ocean City » Team LE
4x400 Event 126Thursday, 2:35 PM
Toms River South » Team MD
4x400 Event 127Thursday, 2:40 PM
Cherry Hill East » Team NM
4x400 Event 128Thursday, 2:45 PM
Absegami » Team OC
Glassboro » Team OF
Middle Township » Team OI
Pleasantville » Team ON
4x400 Event 129Thursday, 2:50 PM
Brick Township » Team PG
4x400 Event 130Thursday, 2:55 PM
Hammonton » Team RL
4x400 Event 132Thursday, 3:05 PM
Pennsauken » Team TN
4x400 Event 134Thursday, 3:15 PM
Jackson Liberty » Team VA
Mainland Regional » Team VB
4x400 Event 135Thursday, 3:20 PM
Southern Regional » Team WJ
4x400 Event 138Thursday, 3:35 PM
Holy Spirit » Team ZD
Toms River North » Team ZF
4x400 Event 139Thursday, 3:40 PM
Timber Creek » Team AK
4x400 Event 141Thursday, 3:50 PM
4x400 Event 145Thursday, 4:10 PM
Millville » Team GJ
4x400 South Jersey Small Event 157Thursday, 5:10 PM
Arthur P. Schalick » Team TC
Audubon » Team TJ
Bordentown » Team TA
Camden » Team TO
Camden Catholic » Team TT
Cinnaminson » Team TM
Collingswood » Team TU
Deptford » Team TD
Haddon Heights » Team TI
Haddon Township » Team TH
Lindenwold » Team TN
Overbrook » Team TR
Paulsboro » Team TF
Pemberton » Team TE
West Deptford » Team TK
Willingboro » Team TP
Woodbury » Team TB
Woodstown » Team TG
4x400 South Jersey Large Event 158Thursday, 5:15 PM
Cherokee » Team UD
Cherry Hill West » Team UO
Clearview Regional » Team UE
Delsea Regional » Team UA
Eastern Regional » Team UR
Highland Regional » Team UP
Kingsway Regional » Team UN
Lenape » Team UI
Paul VI » Team UC
Rancocas Valley » Team UB
Seneca » Team UH
Shawnee » Team UG
Sterling » Team UT
Williamstown » Team UL
Winslow » Team UF

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Highland Regional » Team WP
Seneca » Team WG
Toms River South » Team WM
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Lenape » Team ZR

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Timber Creek » Tierra Hooker (8)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Eastern Regional » Jewel Ash (24)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:45 PM
Hammonton » Alexa Gardner (8)
Oakcrest » Brielle Smith (4)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
Winslow » Tionna Tobias (5)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
Delsea Regional » Ashley Preston (5)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Arthur P. Schalick » Zyra Thomas (3)
Haddon Heights » Cydney Thomas (18)
Winslow » Ciarra Johnson (14)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 604Thursday, 11:15 AM
Millville » Alexis Harrison (20)

Back to top