High School Girls' 4x400 South Jersey Large

Event 158Thursday 5:15 PM
Records
ER Camden (N.J.) 3:46.94 1995 Tynisha Revels, Medina Salaam, Alishia Lawson, Aishia Lawson
Nine fastest teams from Events #114-160 (minus #148) qualify to Championship Final, Event #371 (Friday, 5:05 pm). The leading team from the Philadelphia Public League, Philadelphia Catholic League, PIAA District I, South Jersey and Northern Delaware (events #150-160), and the remaining fastest teams from these races plus #149 area schools, qualify for 12-team Philadelphia Area final, Event #497 (Saturday, 5:40 pm).

Results

PL School/Affiliation Mark Athletes ID
1 Rancocas Valley  (Mount Holly, NJ) 3:51.76 Sheriyah Nutt (58.12), Brianna Snowden (57.99), Alyssa Leak (58.34), Anabella Chin (57.33) UI
2 Winslow  (Atco, NJ) 3:56.91 Nicole Hood (1:00.76), Janeya Hammond (57.07), Rayven Rouse (1:01.07), Nylah Perry (58.03) UF
3 Paul VI  (Haddonfield, NJ) 3:58.16 Carly Schmidt (1:01.51), Blair Daniels (59.28), Sofia Erichetti (59.67), Aliya Rae Garozzo (57.71) UM
4 Timber Creek  (Sicklerville, NJ) 4:03.88 Princess Hayes (1:00.40), Tierra Hooker (1:01.33), Leisha Jackson (1:01.13), X'zaveion Baskerville (1:01.03) UE
5 Lenape  (Medford, NJ) 4:04.13 Shelby Whetstone (57.50), Rebecca Thomas (1:00.77), Katherine Pappas (1:02.25), Hayley Conway (1:03.61) UA
6 Shawnee  (Medford, NJ) 4:07.65 Grace Kearns (1:02.99), Kelly Owens (1:04.13), Alyssa Curilla (1:02.59), Amanda Demko (57.95) UD
7 Kingsway Regional  (Woolwich Township, NJ) 4:08.01 Skye Robinson (1:04.19), Allison Pierontoni (1:03.05), Ashlynne Burke (1:03.61), Autumn DeMary (57.18) UP
8 Cherokee  (Marlton, NJ) 4:09.19 Meghan Carroll (1:02.92), Brianna King (1:03.26), Alyssa Gerdes (1:01.69), Nicole Clifford (1:01.33) UC
9 Washington Township  (Sewell, NJ) 4:14.77 Megan Smith (1:08.18), Danielle Stuart (1:05.28), Jeanine Morrow (1:00.14), Maura Keane (1:01.17) UG
10 Cherry Hill East  (Cherry Hill, NJ) 4:16.27 Zeyonna Davis (1:01.70), Caroline Kelly (1:05.58), Aliyah Anderson (1:05.67), Mariam Bouch (1:03.33) US
11 Burlington Township  (Burlington, NJ) 4:18.37 Jiselle Daniels (1:03.75), Paris Moore (1:07.74), Jasmine Broadway (1:04.79), Chase Thomas (1:02.10) UO
12 Clearview Regional  (Mullica Hill, NJ) 4:19.14 Erin Snyder (1:05.05), Katherine Byrne (1:04.71), Ava Grelli (1:09.07), Hailey Tabar (1:00.33) UL
13 Woodstown  (Woodstown, NJ) 4:21.57 Molly Lodge (1:07.76), Ava Lammersen (1:08.29), Madeline Hunt (1:04.38), India Norman (1:01.15) UJ
14 Seneca  (Tabernacle, NJ) 4:21.75 Nicole Wheeler (1:05.41), Lara Sweet (1:08.70), Emma Klouchek (1:03.71), Reilly Ritter (1:03.95) UR
15 Haddon Heights  (Haddon Heights, NJ) 4:22.07 Julia Mora-Coffey (1:07.42), Rachel Prutzman (1:02.53), Morgan Bull (1:06.93), Angie Torres (1:05.21) UH
16 Williamstown  (Williamstown, NJ) 4:26.37 Lauryn Thompson (1:10.77), Kayla Thompson (1:04.63), Jaelisa Jackson (1:05.51), Kylie Sheldon (1:05.48) UB
17 Eastern Regional  (Voorhees, NJ) 4:28.39 Daniyah Corbett-Collier (1:09.05), Olivia Covington (1:08.03), Petra Arinze (1:08.54), Sydney Woolston (1:02.78) UN

Quotes

Back to top