High School Boys' 4x100 (Heats)

Event 326Friday 10:40 AM
Nine fastest teams from Events #326-330 qualify for Championship Final, Event #469 (Saturday, 2:04 pm). Next nine International (#465 - Saturday, 1:48 pm), nine Northeast (#467 - Saturday, 1:56 pm) and nine National (#468 - Saturday, 2:00 pm) teams will qualify for respective finals.

Ranked List

PL School/Affiliation Mark Athletes ID Heat
1 Churchland  (Portsmouth, VA) 44.12 Shane Bond, DaQuan Felton, London Diggs, Isaiah Nixon AW 9
2 Middlesex  (Middlesex, NJ) 44.96 Josh Ramirez, Max George, Alex Roque, Josh Irvin CU 4
3 William Tennent  (Warminster, PA) 45.35 Joseph Roller, Shane Magrann, David Dasilva, Fernando Delgado EP 7
4 Pinelands Regional  (Little Egg Harbor, NJ) 45.55 Isaiah Simmons, Tyler Demerle, Dom Darcy, Andre Simmons DM 4
5 Brick Memorial  (Brick, NJ) 45.65 Anthony Albanese, Nick Cifrodella, Ahki Barksdale, Jalen Mann AL 1
6 Capital Prep  (Hartford, CT) 45.66 Julian Ferguson , Kobe Anderson, Bryce Williams, Jeremiah Taylor AP 7
7 Comsewogue  (Port Jefferson Station, NY) 45.75 Ryan Bailey, Fernando Toledo, Kyle Goldman, Kieran Pagano AY 7
8 Stann Creek   (Dangriga, Stann Creek, BLZ) 45.83 Cylen Anderson Wade, Jaheem Jason Rodriguez, Tevin Trevaughn Casimiro, Myreque Jevon Francis EJ 7
9 Haddon Township  (Westmont, NJ) 45.85 Brian Burns, Reilly Dougherty, Nick D'Angelo, Aidan McErlean BW 2
10 James J. Ferris  (Jersey City, NJ) 45.91 Michael Belle, Justice Turner, Erasmus Schall, Amara Conte BN 2
11 Freire Charter  (Wilmington, DE) 45.97 Remington Raines, JAIRUS BRANCH, Andrew Davis, KENNY MOORE BR 3
12 Prospect Heights  (Brooklyn, NY) 46.03 Kayvan Edwards, Brandon Mckenzie, Andrew Tertel, Kyle Byron DV 5
13 Wayne Hills  (Wayne, NJ) 46.07 Jack Palatucci, Matthew Zimmermann, Adam Abida, Jaaron Hayek EZ 7
14 Hightstown  (Hightstown, NJ) 46.10 Chancellor Asamoah, Jeremy Franceour, Khalil Basse, Jarrett Justice CA 3
15 Georgetown Day  (Washington, DC) 46.15 Gabe Pereira, Malachi Cheeks, Caleb Stutman-Shaw, Matthew Mintzer BU 3
16 Holy Cross  (Flushing, NY) 46.18 Brendon Avery, Jaedan Smith, John Zarnowski, Tahj Robinson CC 3
17 Buena Regional  (Buena, NJ) 46.29 Chris Doughty, DaShaun Sykes, Maurice Davis, Trevor Greene AN 4
18 Liberty  (Eldersburg, MD) 46.39 Alex Spratt, Tyler Apellaniz, Thomas Ball, Aaron Ostendorf CJ 4
19 Plumstead Christian  (Plumsteadville, PA) 46.40 Zach Mayro, Peyton Link, Matthew Bortolotti, Drew Grow DP 7
20 Crossland   (Temple Hills, MD) 46.42 Josh Thurston, Deonte Lewis, John Williams, Andra Kelly BA 3
21 Pleasantville  (Pleasantville, NY) 46.47 Adrian Ng, Christian DeJesus, Jack Raffalli, Adrian Rippstein DO 8
22 Somerville  (Somerville, NJ) 46.48 Matthew Koj, Tevin Ighalo, Drew Svoboda, Trevor Leeds EH 9
23 Lansdale Catholic  (Lansdale, PA) 46.49 Peter McHugh, Michael Niemann, William Kane, Matthew McDonald CH 4
24 Long Island Lutheran  (Brookville, NY) 46.54 Jayden Reid, Derrek Thelusca, Jared Reid, Johnathan Schlenker CL 5
25 Lincoln  (Philadelphia, PA) 46.56 AJ McIntyre, Joel Pagan, Horace Walker, Robert Wilson CK 9
26 Calvary Christian  (Philadelphia, PA) 46.63 Niko Cruz, Joseph Ehrgott, Jonathan Shon, Doug Werner AO 1
27 Northern Burlington  (Columbus, NJ) 46.64 Brian Kuni, Andrew Zimmerman, Ontario Linson, Jonathan Lartey DD 4
28 Lawrence  (Lawrenceville, NJ) 46.66 Trae Jones, Connor Monaghan, Semaj Dastinot, Deon McLean CI 3
29 Perryville  (Perryville, MD) 46.68 Matthew O'Neil, Jireh Jones, Emarion Hampton, Jalmre Guy DL 9
30 Conwell Egan Catholic  (Fairless Hills, PA) 46.75 Kabaila James, Won Jong Shin, Freddie Haynesworth, Dylan Vlassenko AZ 1
31 Jonathan Dayton  (Springfield, NJ) 46.82 William Brandstatter, Charles Egeonu, Patrick Machado, James Mooney BC 2
32 Shawnee  (Medford, NJ) 46.85 Kyzir Wall, Daniel Webster, Andrew Ellis, Andrew Lodge EF 8
33 Passaic Valley  (Little Falls, NJ) 46.90 Antwan Rogers, Devin Pena, Nicholas Brigati, Zakria Dahhan DG 9
34 Cherry Hill West  (Cherry Hill, NJ) 46.90 Khalil Hughes, Eric Dolan, Pat O'Shaughnessy, Amir Smith AV 1
35 Paul Robeson  (Philadelphia, PA) 46.99 Justin Oliver, Robert Underwood, Michael Cotton-Jones, Jawain Gethers DX 5
36 Wyandanch  (Wyandanch, NY) 47.04 James Gustave, Eric Dennis, Joseph Guzman, Alonte Shipp FD 9
37 Wallkill Valley  (Hamburg, NJ) 47.07 Zac Creeden, Cole Weekley, Jonathan Sienkiewicz, Alex Mastroianni EX 7
38 Springfield DelCo  (Springfield, PA) 47.16 Alex Rendon, Alex Williams, Alex Klein, Tyler Restler EI 8
39 Abington Friends  (Jenkintown, PA) 47.28 Taalib Holloman, Hadley Juyle, Miles Kurtz, Samuel Shally AA 1
40 Roxborough  (Philadelphia, PA) 47.28 Nasair English, Zaire Rush Smith, Nakei Patrick, Lamar Wilkes EA 7
41 Pingry  (Basking Ridge, NJ) 47.42 Amir Arnold, Joe Shilts, Christian Colella, Sam Williams DN 5
42 Delaware Military  (Wilmington, DE) 47.51 Carlos Quijano, Logan Butler, Noah Cillo, Nathan Gearing BE 6
43 West Essex  (North Caldwell, NJ) 47.60 Anthony Bernal, Alex Davidson, Alden Davidson, Sameeh Zakkour FA 8
44 Mastbaum VoTech  (Philadelphia, PA) 47.63 Basil Redd, Tamyr Davis, Cam'Run Cottrell, Omarion Harris CO 4
45 Atlantic County Tech  (Mays Landing, NJ) 47.63 Kaleb Feliciano, Peter Esset, Raphael Smith, Jalen Dunson AD 8
46 Waldwick  (Waldwick, NJ) 47.71 Walter Requeno, Rashawn Markman, Michael Carver, John McHugh EW 8
47 Sun Valley  (Aston, PA) 47.82 Dayon Belgrave, Lance Strong, Mizan Chowdhury, Ta'zaun Thomas EK 6
48 Tower Hill  (Wilmington, DE) 47.82 Taeshawn Macklin, Julian Jackson, Markus Wittreich, Isaiah Brown ER 6
49 Exeter Township  (Reading, PA) 47.83 Riley Donnelly, Jon Boyd, James Dykes, Evan Rivera BL 2
50 Cardinal O'Hara  (Springfield, PA) 47.85 DaNeal Williams, Sean McMenamin, Adian Wilson, Elijah Babcock AR 8
51 New Hope-Solebury  (New Hope, PA) 47.94 Andrew Purdy, Christian Krose, Bryce Rooney, Thomas Warren DA 5
52 Scarsdale  (Scarsdale, NY) 47.98 Michael Waxman, Jacob Sinclair, Jonah Oxman, Michael Callahan EE 8
53 Barrack Hebrew  (Bryn Mawr , PA) 48.00 Jory Hirshman, Noah Feinberg, Isaac Klein, Andrew Kramer AF 8
54 Wilmington Christian  (Hockessin, DE) 48.01 Dan Chen, Jacob Lang, Brendan Malone, Luke Duran FC 9
55 W.C. Mepham  (North Bellmore, NY) 48.03 Brandon Hsu, Joseph Marcello, Kevin Kazokas, Anthony Novello CT 4
56 Frankford  (Philadelphia, PA) 48.05 Christ Noah Adechoke, Iverson Ratchford, Marcus Serrano, Curtis Lake BO 2
57 Sayreville War Memorial  (Parlin, NJ) 48.35 Matthew Stowe, Ibrahim Sannoh, Zuriel Wright, Anthony Jackson ED 6
58 Parkway Center City  (Philadelphia, PA) 48.45 Taurus Lewis, Dylou Daniels, Cory Matthews, Dereck Williams DF 6
59 Tulpehocken  (Bernville, PA) 48.49 Austin Peiffer, Zachary Risser, Nathan Lutz, Tyler Hulse EU 6
60 Cumberland Regional  (Seabrook, NJ) 48.65 Christopher McFarland, Qysheem Cryz, Miles Timmons, Christian DiNapoli BB 2
61 Cardinal Spellman  (Bronx, NY) 48.88 Zion Cherry, Michael D'Aloia, Martin Okwaning, Emenigi Arza AS 5
62 Bishop Eustace Prep  (Pennsauken, NJ) 48.95 Nasir Menoken-El, Mike Doctorovitz, Giavon Polk, Jack Sandone AI 1
63 Academy of Palumbo  (Philadelphia, PA) 48.96 Youssouf Diawara, Rico Joseph, Chad Feggins, Javaughn Gray DE 5
64 Bishop Loughlin  (Brooklyn, NY) 49.14 Joshua Jennings, Mlique Williams, Sean Russell, Nyerere Hill AJ 2
65 Morristown  (Morristown, NJ) 49.18 Jack Rodgers, Bence Rosenberg, Matt Litman, Ben Stein CY 3
66 Franklin Learning Center  (Philadelphia, PA) 49.22 Mohammed Al Ameen, Mahiri Hanani , Naseer Johnson, Basim Bilal BP 2
67 Hill-Freedman  (Philadelphia, PA) 49.31 Qataadah Schley, Munir Townsend, Kyle Washington, Kylee Harris CB 5
68 Harriton  (Bryn Mawr, PA) 49.40 Tony Corcino, Quinn Hughes, Sami Alnabulsi, Brandon Foust BY 3
69 Transit Tech  (Brooklyn, NY) 49.47 Raynell Cupid, Matthew Millington, Stanley Joseph, Kyron Ramdial ES 7
70 Roslyn  (Roslyn Heights, NY) 49.70 Barr Berco, Nathanael Griffin, David Pesantez, Henry Yu DZ 4
71 Dwight-Englewood  (Englewood, NJ) 49.85 BI 3
72 Father Judge  (Philadelphia, PA) 49.96 Ryan Quinn, Chris Quinn, Kevin Regan, Aaron Bittenbender BM 6
73 Swenson Arts & Tech  (Philadelphia, PA) 50.14 Marcus Sousa, Tisaiah Greene, Ramic Pough, Malik Bonds EL 9
74 Friendly  (Fort Washington, MD) 50.14 Ekow Andoh, Keith Flanigan, Reginald Day, Daniel Raymond BS 2
75 North Shore  (Glen Head, NY) 50.17 Andrew Gerard, Carson Paradis, Sam Rosencrans, Luke Martin DC 6
76 St. Rose  (Belmar, NJ) 51.05 David Oliver, Robert Hendricks, Luke Fahy, Will Murphy EB 6
77 Sankofa Freedom Academy  (Philadelphia, PA) 52.04 Jeremy Brathwaite, Symere Murray, Leon McKnight, Tahj Wright Downing EC 5
78 Belmont Charter  (Philadelphia, PA) 52.69 Jayshawn Copeland, Shakir Barber, Kurtis Overton, Shaamil Stanford AH 1
79 McKee/Staten Island Tech  (Staten Island, NY) 54.05 Timmy Sary, Cesare Lucido, Weki pei Liu, Casey Weiler CR 9
Central York  (York, PA) DNF Ethan Firth, Diondre Bell, George Drivas, Seth Griffiths AU 1
Heat 1
PL School/Affiliation Mark ID
1 Brick Memorial 45.65 AL
2 Calvary Christian 46.63 AO
3 Conwell Egan Catholic 46.75 AZ
4 Cherry Hill West 46.90 AV
5 Abington Friends 47.28 AA
6 Bishop Eustace Prep 48.95 AI
7 Belmont Charter 52.69 AH
Central York DNF AU
Heat 2
PL School/Affiliation Mark ID
1 Haddon Township 45.85 BW
2 James J. Ferris 45.91 BN
3 Jonathan Dayton 46.82 BC
4 Exeter Township 47.83 BL
5 Frankford 48.05 BO
6 Cumberland Regional 48.65 BB
7 Bishop Loughlin 49.14 AJ
8 Franklin Learning Center 49.22 BP
9 Friendly 50.14 BS
Heat 3
PL School/Affiliation Mark ID
1 Freire Charter 45.97 BR
2 Hightstown 46.10 CA
3 Georgetown Day 46.15 BU
4 Holy Cross 46.18 CC
5 Crossland 46.42 BA
6 Lawrence 46.66 CI
7 Morristown 49.18 CY
8 Harriton 49.40 BY
9 Dwight-Englewood 49.85 BI
Heat 4
PL School/Affiliation Mark ID
1 Middlesex 44.96 CU
2 Pinelands Regional 45.55 DM
3 Buena Regional 46.29 AN
4 Liberty 46.39 CJ
5 Lansdale Catholic 46.49 CH
6 Northern Burlington 46.64 DD
7 Mastbaum VoTech 47.63 CO
8 W.C. Mepham 48.03 CT
9 Roslyn 49.70 DZ
Heat 5
PL School/Affiliation Mark ID
1 Prospect Heights 46.03 DV
2 Long Island Lutheran 46.54 CL
3 Paul Robeson 46.99 DX
4 Pingry 47.42 DN
5 New Hope-Solebury 47.94 DA
6 Cardinal Spellman 48.88 AS
7 Academy of Palumbo 48.96 DE
8 Hill-Freedman 49.31 CB
9 Sankofa Freedom Academy 52.04 EC
Heat 6
PL School/Affiliation Mark ID
1 Delaware Military 47.51 BE
2 Sun Valley 47.82 EK
3 Tower Hill 47.82 ER
4 Sayreville War Memorial 48.35 ED
5 Parkway Center City 48.45 DF
6 Tulpehocken 48.49 EU
7 Father Judge 49.96 BM
8 North Shore 50.17 DC
9 St. Rose 51.05 EB
Heat 7
PL School/Affiliation Mark ID
1 William Tennent 45.35 EP
2 Capital Prep 45.66 AP
3 Comsewogue 45.75 AY
4 Stann Creek 45.83 EJ
5 Wayne Hills 46.07 EZ
6 Plumstead Christian 46.40 DP
7 Wallkill Valley 47.07 EX
8 Roxborough 47.28 EA
9 Transit Tech 49.47 ES
Heat 8
PL School/Affiliation Mark ID
1 Pleasantville 46.47 DO
2 Shawnee 46.85 EF
3 Springfield DelCo 47.16 EI
4 West Essex 47.60 FA
5 Atlantic County Tech 47.63 AD
6 Waldwick 47.71 EW
7 Cardinal O'Hara 47.85 AR
8 Scarsdale 47.98 EE
9 Barrack Hebrew 48.00 AF
Heat 9
PL School/Affiliation Mark ID
1 Churchland 44.12 AW
2 Somerville 46.48 EH
3 Lincoln 46.56 CK
4 Perryville 46.68 DL
5 Passaic Valley 46.90 DG
6 Wyandanch 47.04 FD
7 Wilmington Christian 48.01 FC
8 Swenson Arts & Tech 50.14 EL
9 McKee/Staten Island Tech 54.05 CR

Quotes

Back to top