Philly West

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 325Friday, 10:30 AM
DelCo Christian » Team BI
Springfield DelCo » Team FD
Strath Haven » Team FF
Sun Valley » Team FH
4x100 Heats Event 326Friday, 11:00 AM
Academy Park » Team GC
Archbishop Carroll » Team GE
Bayard Rustin » Team KT
Bonner Prendergast » Team GO
Conestoga » Team HI
Great Valley » Team IH
Haverford » Team IK
Interboro » Team IU
Kennett » Team IY
Marple Newtown » Team JE
Phoenixville » Team EC
Westtown School » Team FV
4x100 Heats Event 327Friday, 11:30 AM
Cardinal O'Hara » Team MI
Chester Charters » Team ML
Garnet Valley » Team NF
Malvern Prep » Team OE
Penn Wood » Team OZ
Penncrest » Team KD
Radnor » Team PI
Ridley » Team PK
Unionville » Team LL
Upper Darby » Team LM
4x100 Heats Event 328Friday, 12:00 PM
Chester » Team TA
Coatesville » Team TC
Downingtown East » Team TK
Downingtown West » Team TL
Episcopal Academy » Team TN
Henderson » Team UB
4x100 Northeast Event 577Saturday, 4:30 PM
Coatesville » Team DA
Downingtown West » Team DE
Episcopal Academy » Team DF

HSB 4x400

4x400 Event 510Saturday, 9:10 AM
Westtown School » Team CG
4x400 Event 520Saturday, 10:00 AM
Chester Charters » Team MI
4x400 Inter-Ac Event 537Saturday, 11:25 AM
Episcopal Academy » Team EB
Malvern Prep » Team EE
4x400 Central Event 538Saturday, 11:30 AM
Conestoga » Team FI
Garnet Valley » Team FC
Haverford » Team FF
Marple Newtown » Team FD
Penncrest » Team FA
Radnor » Team FE
Ridley » Team FG
Springfield DelCo » Team FH
Strath Haven » Team FB
Upper Darby » Team FJ
4x400 Suburban A Event 539Saturday, 11:36 AM
Academy Park » Team GL
Chester » Team GA
Interboro » Team GB
Penn Wood » Team GJ
Phoenixville » Team GH
4x400 Suburban ChesMont Event 540Saturday, 11:42 PM
Bayard Rustin » Team HI
Bishop Shanahan » Team HL
Coatesville » Team HN
DelCo Christian » Team HG
Downingtown East » Team HJ
Downingtown West » Team HH
Great Valley » Team HD
Henderson » Team HB
Kennett » Team HA
Sun Valley » Team HE
4x400 Philadelphia Catholic Event 546Saturday, 12:18 PM
Archbishop Carroll » Team NL
Bonner Prendergast » Team NB
Cardinal O'Hara » Team NI
4x400 Philadelphia Area Event 587Saturday, 5:50 PM
Cardinal O'Hara » Team BL
Coatesville » Team BA
Episcopal Academy » Team BJ
Penncrest » Team BM

HSB 4x800

4x800 Heats Event 301Friday, 9:00 AM
Episcopal Academy » Team AK
Great Valley » Team AH
Penncrest » Team AM
4x800 Heats Event 302Friday, 9:12 AM
Downingtown East » Team BI
Haverford » Team BE
4x800 Heats Event 303Friday, 9:25 AM
Coatesville » Team CR
4x800 Championship of America Event 580Saturday, 4:50 PM
Great Valley » Team N
Haverford » Team C
Penncrest » Team M

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 359Friday, 4:40 PM
Episcopal Academy » Michael Woolery (14)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 705Friday, 9:30 AM
Henderson » Alex Munro (18)
Malvern Prep » Max Robinson (17)
Penncrest » Daniel Munro (9)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 105Thursday, 9:50 AM
Chester Charters » Team BB
Marple Newtown » Team CZ
Penncrest » Team EA
Westtown School » Team FV
4x100 Heats Event 106Thursday, 10:20 AM
Archbishop Carroll » Team GD
Chichester » Team GS
Conestoga » Team GV
DelCo Christian » Team GZ
Henderson » Team HZ
Radnor » Team KK
Sun Valley » Team LE
Villa Maria » Team LN
4x100 Heats Event 107Thursday, 10:50 AM
Agnes Irwin » Team NT
Bishop Shanahan » Team MI
Episcopal Academy » Team MZ
Garnet Valley » Team NE
Interboro » Team NR
Notre Dame Academy » Team ON
Phoenixville » Team OU
Springfield DelCo » Team RA
Unionville » Team RJ
Upper Darby » Team RK
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:20 AM
Bayard Rustin » Team VW
Bonner Prendergast » Team SK
Cardinal O'Hara » Team SO
Chester » Team SS
Coatesville » Team SV
Downingtown East » Team TD
Downingtown West » Team TE
Great Valley » Team TO
Haverford » Team TR
Kennett » Team UE
Penn Wood » Team VH
Ridley » Team VT
Strath Haven » Team WN
4x100 Northeast Event 354Friday, 4:08 PM
Downingtown East » Team DH
4x100 National Event 355Friday, 4:12 PM
Bayard Rustin » Team CI
Episcopal Academy » Team CC
Great Valley » Team CE

HSG 4x400

4x400 Event 127Thursday, 12:40 PM
Chester Charters » Team AB
4x400 Philadelphia Academic Event 156Thursday, 3:34 PM
Agnes Irwin » Team ER
Episcopal Academy » Team EC
Notre Dame Academy » Team EK
Villa Maria » Team EB
Westtown School » Team EM
4x400 Central Event 157Thursday, 3:40 PM
Conestoga » Team FI
Garnet Valley » Team FE
Haverford » Team FK
Marple Newtown » Team FF
Penncrest » Team FC
Radnor » Team FH
Ridley » Team FB
Springfield DelCo » Team FG
Strath Haven » Team FA
Upper Darby » Team FJ
4x400 Suburban A Event 158Thursday, 3:46 PM
Chester » Team GA
Chichester » Team GG
Interboro » Team GD
Penn Wood » Team GM
Phoenixville » Team GK
4x400 Suburban ChesMont Event 159Thursday, 3:52 PM
Bayard Rustin » Team HG
Bishop Shanahan » Team HJ
Coatesville » Team HE
DelCo Christian » Team HB
Downingtown East » Team HI
Downingtown West » Team HH
Great Valley » Team HD
Henderson » Team HC
Kennett » Team HA
Sun Valley » Team HF
4x400 Philadelphia Catholic Event 165Thursday, 4:28 PM
Archbishop Carroll » Team NG
Bonner Prendergast » Team NA
Cardinal O'Hara » Team NE
4x400 Philadelphia Area Event 361Friday, 5:00 PM
Bonner Prendergast » Team BL
Chester » Team BJ
Great Valley » Team BH
Haverford » Team BB
Penncrest » Team BM
Ridley » Team BF

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 101Thursday, 9:00 AM
Kennett » Team AR
Notre Dame Academy » Team AH
Strath Haven » Team AJ
4x800 Small Schools Event 102Thursday, 9:12 AM
Penncrest » Team BG
Radnor » Team BP
4x800 Large Schools Event 103Thursday, 9:25 AM
Downingtown East » Team CM
4x800 Large Schools Event 104Thursday, 9:37 AM
Downingtown West » Team DI
Haverford » Team DF
4x800 Championship of America Event 353Friday, 3:55 PM
Penncrest » Team I

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 167Thursday, 4:40 PM
Bayard Rustin » Team F

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 604Thursday, 10:00 AM
Coatesville » Lorelei Eberly (16)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 607Thursday, 12:00 PM
Kennett » Kirstin Hoffman (12)
Radnor » Sophia Hill (4)
Villa Maria » Maddy Kelley (5)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 603Thursday, 9:30 AM
Strath Haven » Alexa Brown (8)
Unionville » Alexandra Pancoast (17)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 608Thursday, 12:00 PM
Bayard Rustin » Ava Alexander (2)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 601Thursday, 9:30 AM
Unionville » Alexandra Pancoast (14)

Back to top