Capitol Region

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Annandale » Team AH
Bishop McNamara » Team BU
Bowie » Team CB
Bullis School » Team CO
Central » Team DC
Centreville » Team DK
Clarksburg » Team ED
CMIT Academy » Team EG
Crossland » Team EW
Damascus » Team FB
DuVal » Team FY
Hubie Blake » Team BW
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Bell Mulitcultural » Team BH
C.H. Flowers » Team HC
DeMatha Catholic » Team FG
Eastern » Team GE
Episcopal » Team GO
Field School » Team HA
Friendly » Team HM
Gaithersburg » Team HP
Georgetown Day » Team HT
Georgetown Prep » Team HU
Good Counsel » Team IH
Hayfield » Team JD
Herndon » Team JI
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Lake Braddock » Team LG
Largo » Team LM
McKinley » Team NB
New Town » Team OU
Northwestern » Team PL
Northwood » Team PM
Osbourn Park » Team PY
Robert E. Lee » Team LP
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Eleanor Roosevelt » Team UC
Oxon Hill » Team RC
Paint Branch » Team RD
Poolesville » Team ST
Potomac » Team SZ
Potomac Senior » Team SY
Riverdale Baptist » Team TX
Seneca Valley » Team VX
Springbrook » Team WU
Theodore Roosevelt » Team UD
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Howard D. Woodson » Team 2O
Sherwood » Team WA
Sidwell Friends » Team WC
South County » Team WL
South Lakes » Team WM
Suitland » Team XG
Surrattsville » Team XJ
T.C. Williams » Team 2A
Wakefield » Team ZA
Washington Latin » Team ZE
Watkins Mill » Team ZG
West Springfield » Team ZR
Wise » Team 2I
Woodrow Wilson » Team 2F
Wootton » Team 2P
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
Grace Brethren » Team C
4x100 Championship of America Event 463Saturday, 1:45 PM
DeMatha Catholic » Team AE
4x100 National Event 466Saturday, 1:56 PM
Hayfield » Team DF
Largo » Team DH
Paint Branch » Team DI
Potomac Senior » Team DD

HSB 4x400

4x400 Event 410Saturday, 9:10 AM
Riverdale Baptist » Team AC
Surrattsville » Team AL
4x400 Event 411Saturday, 9:14 AM
CMIT Academy » Team BE
Northwestern » Team BL
4x400 Event 413Saturday, 9:22 AM
Eastern » Team DO
4x400 Event 414Saturday, 9:26 AM
Hubie Blake » Team EF
4x400 Event 415Saturday, 9:30 AM
Poolesville » Team FN
Seneca Valley » Team FM
Sherwood » Team FO
Washington Latin » Team FL
4x400 Event 416Saturday, 9:34 AM
Potomac » Team GA
4x400 Event 417Saturday, 9:38 AM
Bell Mulitcultural » Team HF
Bishop O'Connell » Team HC
4x400 Event 419Saturday, 9:46 AM
Clarksburg » Team JH
Crossland » Team JF
Friendly » Team JO
4x400 Event 420Saturday, 9:50 AM
McKinley » Team KK
Osbourn Park » Team KJ
West Springfield » Team KC
4x400 Event 421Saturday, 9:54 AM
Wootton » Team LI
4x400 Event 422Saturday, 9:58 AM
South County » Team ME
4x400 Event 424Saturday, 10:06 AM
Northwood » Team OL
4x400 Event 425Saturday, 10:10 AM
Howard D. Woodson » Team PC
Stonewall Jackson » Team PL
Theodore Roosevelt » Team PI
W.T. Woodson » Team PJ
Woodrow Wilson » Team PE
4x400 Event 427Saturday, 10:20 AM
Lake Braddock » Team SG
Largo » Team SB
Wakefield » Team SH
4x400 Event 428Saturday, 10:25 AM
Georgetown Prep » Team TN
4x400 Event 429Saturday, 10:30 AM
Centreville » Team UI
DuVal » Team UG
Robert E. Lee » Team UA
4x400 Event 430Saturday, 10:35 AM
New Town » Team VC
Paint Branch » Team VH
Watkins Mill » Team VJ
4x400 Event 431Saturday, 10:40 AM
Hayfield » Team WA
Suitland » Team WI
4x400 Event 432Saturday, 10:45 AM
Gaithersburg » Team XL
4x400 Event 433Saturday, 10:50 AM
C.H. Flowers » Team YC
South Lakes » Team YA
T.C. Williams » Team YK
4x400 Event 434Saturday, 10:55 AM
Central » Team ZE
Paul VI » Team ZL
4x400 Event 435Saturday, 11:00 AM
Bowie » Team AH
4x400 Event 436Saturday, 11:05 AM
Bishop McNamara » Team BG
4x400 Event 437Saturday, 11:10 AM
DeMatha Catholic » Team CA
4x400 Event 438Saturday, 11:15 AM
Annandale » Team DA
Eleanor Roosevelt » Team DH
Oxon Hill » Team DE
4x400 Event 439Saturday, 11:20 AM
Good Counsel » Team EI
Potomac Senior » Team EK
4x400 Event 440Saturday, 11:25 AM
Bullis School » Team FK
Springbrook » Team FH
Wise » Team FC
Woodbridge » Team FD
Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:40 AM
Episcopal » Team IG
Georgetown Day » Team IA
Sidwell Friends » Team IM

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Paul VI » Team BL
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:40 AM
Lake Braddock » Team CE
South Lakes » Team CP
W.T. Woodson » Team CL
West Springfield » Team CJ
4x800 Championship of America Event 485Saturday, 4:00 PM
Lake Braddock » Team I

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 373Friday, 5:45 PM
Poolesville » Ryan Lockett (2)

HSB 3000m

3000m Championship Event 374Friday, 5:50 PM
Thomas Edison » Yared Mekonen (32)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Annandale » Mathew McKiver (13)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 408Saturday, 9:00 AM
Annandale » Joseph McCoy (27)
DuVal » Adetomiwa Adebayo (15)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, 12:00 PM
Centreville » Caden Billak (8)
St. Stephen's & St. Agnes » Jordan Walker (15)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Battlefield » Jacob Westerfield (18)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, 12:00 PM
Robert E. Lee » Chauncey Chambers (8)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Bishop McNamara » Team BO
Bowie » Team BW
Central » Team DB
Centreville » Team DJ
Clarksburg » Team EA
CMIT Academy » Team ED
Crossland » Team EW
Damascus » Team FB
DuVal » Team FU
Hubie Blake » Team BR
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Bell Mulitcultural » Team BE
Bullis School » Team CL
C.H. Flowers » Team GY
Eastern » Team GB
Episcopal » Team GL
Field School » Team GV
Friendly » Team HG
Gaithersburg » Team HJ
Georgetown Day » Team HM
Good Counsel » Team IB
Hayfield » Team IX
Holton-Arms School » Team JS
Holy Cross » Team JV
Lake Braddock » Team LG
Largo » Team LM
Walter Johnson » Team KU
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
George C. Marshall » Team MW
George Mason » Team MY
McKinley » Team NH
New Town » Team PE
Northwest » Team PY
Northwestern » Team PZ
Northwood » Team RA
Osbourn Park » Team RW
Oxon Hill » Team RY
Paint Branch » Team SA
Paul VI » Team SM
Potomac Senior » Team TY
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Eleanor Roosevelt » Team VJ
Elizabeth Seton » Team XI
Poolesville » Team TV
Potomac » Team TZ
Quince Orchard » Team UK
Riverdale Baptist » Team VB
Rockville » Team VG
Sidwell Friends » Team XR
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
J.E.B. Stuart » Team YZ
Seneca Valley » Team XH
Sherwood » Team XN
South County » Team YA
South Lakes » Team YB
Springbrook » Team YM
Stone Ridge » Team YX
Suitland » Team ZB
Surrattsville » Team ZE
T.C. Williams » Team 4L
Watkins Mill » Team 3K
West Springfield » Team 3Y
Wise » Team 4V
Woodrow Wilson » Team 4S
Wootton » Team 5B
4x100 National Event 344Friday, 2:22 PM
McKinley » Team CD
South County » Team CH
Watkins Mill » Team CE
4x100 Championship of America Event 346Friday, 2:27 PM
Bullis School » Team AE

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
CMIT Academy » Team AG
Sherwood » Team AO
Surrattsville » Team AK
4x400 Event 115Thursday, 1:40 PM
Crossland » Team BB
Potomac » Team BC
4x400 Event 117Thursday, 1:50 PM
Northwestern » Team DL
Stone Ridge » Team DJ
4x400 Event 118Thursday, 1:55 PM
Central » Team EJ
Northwood » Team EF
4x400 Event 119Thursday, 2:00 PM
Eleanor Roosevelt » Team FE
George C. Marshall » Team FH
George Mason » Team FL
4x400 Event 121Thursday, 2:10 PM
Eastern » Team HP
Hayfield » Team HI
4x400 Event 122Thursday, 2:15 PM
Suitland » Team IN
4x400 Event 123Thursday, 2:20 PM
DuVal » Team JD
4x400 Event 124Thursday, 2:25 PM
4x400 Event 125Thursday, 2:30 PM
Lake Braddock » Team LM
Quince Orchard » Team LA
4x400 Event 127Thursday, 2:40 PM
Clarksburg » Team NH
4x400 Event 129Thursday, 2:50 PM
Wootton » Team PC
4x400 Event 130Thursday, 2:55 PM
Centreville » Team RB
4x400 Event 132Thursday, 3:05 PM
Largo » Team TG
McKinley » Team TI
Oxon Hill » Team TB
4x400 Event 133Thursday, 3:10 PM
Annandale » Team UJ
Damascus » Team UC
New Town » Team UK
Watkins Mill » Team UF
4x400 Event 134Thursday, 3:15 PM
Good Counsel » Team VK
Robinson » Team VC
4x400 Event 137Thursday, 3:30 PM
J.E.B. Stuart » Team YF
T.C. Williams » Team YJ
Walter Johnson » Team YD
Woodrow Wilson » Team YK
4x400 Event 138Thursday, 3:35 PM
Bishop McNamara » Team ZA
4x400 Event 139Thursday, 3:40 PM
Paul VI » Team AB
4x400 Event 140Thursday, 3:45 PM
Paint Branch » Team BL
Seneca Valley » Team BC
4x400 Event 141Thursday, 3:50 PM
West Springfield » Team CK
4x400 Event 142Thursday, 3:55 PM
Friendly » Team DB
Poolesville » Team DL
Riverdale Baptist » Team DD
4x400 Event 143Thursday, 4:00 PM
Elizabeth Seton » Team EG
Gaithersburg » Team EB
Herndon » Team EC
4x400 Event 144Thursday, 4:05 PM
Bowie » Team FF
C.H. Flowers » Team FB
4x400 Event 145Thursday, 4:10 PM
South County » Team GA
4x400 Event 146Thursday, 4:15 PM
Hubie Blake » Team HJ
Potomac Senior » Team HF
4x400 Event 147Thursday, 4:20 PM
Bullis School » Team IH
South Lakes » Team IE
Springbrook » Team IB
Wise » Team IA
Prep School 4x400 Prep Event 149Thursday, 4:30 PM
Episcopal » Team KS
Georgetown Day » Team KT
Holton-Arms School » Team KJ
Sidwell Friends » Team KA
4x400 Championship of America Event 370Friday, 5:05 PM
Bullis School » Team AD

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
Bullis School » Team WD
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Damascus » Team XL
Episcopal » Team XR
4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Oakton » Team YH
Robinson » Team YS
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Lake Braddock » Team ZH
South Lakes » Team ZF
Walter Johnson » Team ZS
West Springfield » Team ZB
4x800 Championship of America Event 339Friday, 1:05 PM
West Springfield » Team G

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
South Lakes » Isabelle Gulgert (14)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Walter Johnson » Abigail Green (33)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Northwest » Taylor Wright (7)
Osbourn Park » Sydney Banks (5)
Wheaton » Madison Depry (18)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Bullis School » Masai Russell (2)
Bullis School » Ayanna Johnson (23)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
Bullis School » Aniella Delafosse (19)
Osbourn Park » Skyler Reynolds (14)
South Lakes » Hannah Waller (16)
T.C. Williams » Nyla Ward (8)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Bishop McNamara » Taylor Grimes (6)
Bowie » Ja'Tae Joyner (10)
Bullis School » Cierra Pyles (5)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 604Thursday, 11:15 AM
Battlefield » Destiny Ball (18)

Back to top