International

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Bishop Eldon » Team BN
Christ Church » Team DV
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Fatima » Team GY
Fort Wellington » Team HF
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Queen's Royal Coll » Team TG
St. Augustine’s » Team UM
St. John’s » Team UW
St. Peter’s » Team VE
Thomas Saunders » Team VM
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Stann Creek » Team WY
Tabernacle » Team XR
Thousand Islands » Team XZ

HSB 4x400

4x400 Event 410Saturday, 9:10 AM
St. John’s » Team AH
4x400 Event 423Saturday, 10:02 AM
St. Peter’s » Team NL
4x400 Event 424Saturday, 10:06 AM
Stann Creek » Team OM
4x400 Event 425Saturday, 10:10 AM
Thomas Saunders » Team PK
4x400 Event 430Saturday, 10:35 AM
St. Augustine’s » Team VK
4x400 Event 433Saturday, 10:50 AM
4x400 Event 436Saturday, 11:05 AM
Fort Wellington » Team BK
4x400 Event 437Saturday, 11:10 AM
Fatima » Team CC
Queen's Royal Coll » Team CI
4x400 Event 438Saturday, 11:15 AM
Christ Church » Team DD
4x400 Event 440Saturday, 11:25 AM
Thousand Islands » Team FA
4x400 Event 441Saturday, 11:30 AM
Bishop Eldon » Team GL
Tabernacle » Team GI

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, Noon
Christ Church » Anderson Greaves (11)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Thousand Islands » Lucas Woodhall (12)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, Noon
Christ Church » Jaden Broome (10)
Christ Church » Kayode Nurse (20)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Christ Church » Team DV
4x100 Heats Event 109Thursday, Noon
New Campbellville » Team OZ
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
St. Augustine’s » Team VX
St. Francois Girls » Team WD
St. John’s » Team WJ
St. Peter’s » Team WR

HSG 4x400

4x400 Event 115Thursday, 1:40 PM
St. John’s » Team BI
4x400 Event 119Thursday, 2:00 PM
Thomas Saunders » Team FA
4x400 Event 126Thursday, 2:35 PM
St. Peter’s » Team MG
4x400 Event 127Thursday, 2:40 PM
New Campbellville » Team ND
4x400 Event 144Thursday, 4:05 PM
St. Augustine’s » Team FE
St. Francois Girls » Team FC
4x400 Event 146Thursday, 4:15 PM
Christ Church » Team HH

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
St. Peter’s » Team WF

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Daryll Jordan » Mary Fraser (3)
St. Peter’s » Charli Miller (8)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Thousand Islands » Lily Meek (38)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
St. John’s » Indea Cartwright (25)

HSG Javelin Throw

Javelin Throw Championship Event 617Thursday, 4:45 PM
St. Augustine’s » Taylor Walters (15)
St. Augustine’s » Latia Saunders (16)

HSG Long Jump

Long Jump Championship Event 610Thursday, 1:45 PM
Christ Church » Dominique Wood (18)

Back to top