Elsewhere

SCHEDULED EVENTS

HSB 4x100

4x100 Heats Event 326Friday, 10:40 AM
Boonsboro » Team AK
Catoctin » Team AT
Churchland » Team AW
Colonial Forge » Team AX
Liberty » Team CJ
Perryville » Team DL
4x100 Heats Event 327Friday, 11:05 AM
Caroline County » Team FR
Columbia » Team FZ
Elkton » Team GK
Massaponax » Team HT
William Fleming » Team GO
4x100 Heats Event 328Friday, 11:25 AM
Albany » Team KI
Broad Run » Team KZ
Oakdale » Team NK
St. Christopher's » Team OH
Urbana » Team JW
4x100 Heats Event 329Friday, 11:45 AM
Asheville » Team PW
Century » Team WL
Chopticon » Team WM
Cosby » Team WR
Edison Tech » Team RX
Glen Allen » Team SH
Gloucester » Team SJ
Kecoughtan » Team SY
Lackey » Team TA
North Point » Team TS
Patriot » Team UB
Phoebus » Team UH
Point Loma » Team UJ
Tuscarora » Team VD
4x100 Heats Event 330Friday, 12:05 PM
Bethel » Team VW
Calvert » Team WC
Christ School » Team WN
Colonie Central » Team WP
Harford Tech » Team XK
Heritage » Team XO
North Brunswick » Team YK
Providence Day » Team ZA
Saratoga Springs » Team ZT
Schenectady » Team ZU
Silver Oak » Team EG
Tallwood » Team 2D
Western Branch » Team 2M
Westlake » Team VL
Prep School 4x100 Independent Event 331Friday, 12:25 PM
4x100 National Event 468Saturday, 2:00 PM
Patriot » Team DC
Providence Day » Team DI
Western Branch » Team DA

HSB 4x400

4x400 Event 411Saturday, 9:14 AM
Liberty » Team BR
4x400 Event 414Saturday, 9:26 AM
Perryville » Team EJ
4x400 Event 415Saturday, 9:30 AM
Albany » Team FA
Boonsboro » Team FP
Manchester Valley » Team FN
Schenectady » Team FO
4x400 Event 416Saturday, 9:34 AM
Caroline County » Team GF
Tri-Valley Central » Team GE
4x400 Event 417Saturday, 9:38 AM
Westlake » Team HJ
4x400 Event 418Saturday, 9:42 AM
Oakdale » Team IJ
Phoebus » Team IM
4x400 Event 421Saturday, 9:54 AM
Elkton » Team LN
4x400 Event 422Saturday, 9:58 AM
Tuscarora » Team MK
West Forsyth » Team ML
4x400 Event 423Saturday, 10:02 AM
Columbia » Team ND
North Brunswick » Team NM
Urbana » Team NI
4x400 Event 424Saturday, 10:06 AM
BH-Ballston Lake » Team OD
4x400 Event 426Saturday, 10:14 AM
Churchland » Team RG
Gloucester » Team RL
Massaponax » Team RH
4x400 Event 427Saturday, 10:18 AM
Lackey » Team SM
4x400 Event 428Saturday, 10:22 AM
Harford Tech » Team TF
Heritage » Team TJ
Point Loma » Team TE
4x400 Event 429Saturday, 10:26 AM
Century » Team UJ
4x400 Event 432Saturday, 10:40 AM
Patriot » Team XD
William Fleming » Team XJ
4x400 Event 433Saturday, 10:45 AM
Tallwood » Team YJ
4x400 Event 434Saturday, 10:50 AM
Edison Tech » Team ZI
Kecoughtan » Team ZK
Saratoga Springs » Team ZA
4x400 Event 435Saturday, 10:55 AM
Chopticon » Team AF
4x400 Event 436Saturday, 11:00 AM
North Point » Team BJ
4x400 Event 437Saturday, 11:05 AM
Colonie Central » Team CE
4x400 Event 439Saturday, 11:15 AM
Western Branch » Team EL
4x400 Event 440Saturday, 11:20 AM
Bethel » Team FG
4x400 Event 441Saturday, 11:25 AM
Asheville » Team GE
Christ School » Team GL
L.C. Bird » Team GK
Prep School 4x400 Independent Event 442Saturday, 11:30 AM
Peninsula Catholic » Team HA
Prep School 4x400 Event 443Saturday, 11:35 AM
St. Christopher's » Team IH
4x400 Championship of America Event 498Saturday, 5:45 PM
L.C. Bird » Team AD

HSB 4x800

4x800 Small Schools Event 302Friday, 9:20 AM
BH-Ballston Lake » Team AI
4x800 Small Schools Event 303Friday, 9:30 AM
Bethel » Team BR
Century » Team BF
Columbia » Team BM
Harford Tech » Team BP
4x800 Large Schools Event 304Friday, 9:40 AM
Chopticon » Team CK
L.C. Bird » Team CG
Saratoga Springs » Team CI
Weddington » Team CB
4x800 Large Schools Event 305Friday, 9:50 AM
Ocean Lakes » Team DM
4x800 Championship of America Event 486Saturday, 4:00 PM
Chopticon » Team J
L.C. Bird » Team F
Weddington » Team B

HSB Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 373Friday, 5:30 PM
Oakdale » Team M

HSB Mile Run

Mile Run Championship Event 374Friday, 5:45 PM
Glen Allen » Ali Ibrahim (12)
North Lincoln » Jason Thomson (10)

HSB 3000m

3000m Championship Event 375Friday, 5:50 PM
BH-Ballston Lake » Tyler Berg (9)
Calvert » Justin Diehl (14)
North Lincoln » Brian Risse (17)
Saratoga Springs » Shea Weilbaker (3)
University » Larry Josh Edwards (10)
Virginia Episcopal » Daniel O'Brien (11)

HSB High Jump

High Jump Championship Event 710Friday, 1:45 PM
Briar Woods » Aidan Clark (5)
Century » Jalen Stanton (19)
Colonial Forge » Trevor Thomas (14)
North Brunswick » Ji'eem Bullock (10)

HSB 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 408Saturday, 9:00 AM
Bethel » Edward Richardson III (6)

HSB Long Jump

Long Jump Championship Event 806Saturday, 12:00 PM
Benedictine College Prep » John Colizzi (11)
Saratoga Springs » Kirk Francis (10)

HSB Pole Vault

Pole Vault Championship Event 804Saturday, 10:00 AM
Albany Academy » Donald Jones (2)
Benedictine College Prep » Drew Philhower (19)
Parkwood » Marcus Hesske (18)
Ravena » Shane Racey (9)

HSB Shot Put

Shot Put Championship Event 714Friday, 4:30 PM
Churchland » Ivan Austin (13)
Rocky River » Michael Shoaf (3)
Sherando » Isaiah Allen (5)
West Forsyth » Mason Ellis (7)

HSB Triple Jump

Triple Jump Championship Event 807Saturday, 12:00 PM
Glen Allen » Mason Henry (7)
Point Loma » Altan Mitchell (12)

HSB Discus Throw

Discus Throw Championship Event 708Friday, 12:45 PM
Hampshire » John Hicks (8)
Madison » Nolan Landis (2)
North Lincoln » Jake Soorus (14)
Solon » Evan Johnson (7)

HSG 4x100

4x100 Heats Event 107Thursday, 11:10 AM
Caroline County » Team AO
Catoctin » Team AP
Manchester Valley » Team CP
Phoebus » Team DS
4x100 Heats Event 108Thursday, 11:35 AM
Boonsboro » Team FZ
Broad Run » Team GC
Gloucester » Team HH
Liberty » Team HZ
McDonough » Team IF
Northern » Team IV
Oakdale » Team JA
Shaker » Team KC
4x100 Heats Event 109Thursday, 12:00 PM
Averill Park » Team LH
Bethel » Team LN
Colonie Central » Team MC
Columbia » Team MD
Mohonasen » Team OD
Perryville » Team OW
Saratoga Springs » Team PN
Sweet Home » Team PX
4x100 Heats Event 110Thursday, 12:25 PM
Albany » Team RM
Colonial Forge » Team SD
Elkton » Team SJ
Lackey » Team TL
Massaponax » Team TU
Parkside » Team OT
Patriot » Team UN
St. Catherine’s » Team VD
St. Charles » Team VE
Tallwood » Team VV
Tuscarora » Team WB
Urbana » Team WG
Vestal » Team WH
Vista Peak » Team WJ
4x100 Heats Event 111Thursday, 12:50 PM
Century » Team XM
Cosby » Team XU
Glen Allen » Team YH
Harford Tech » Team YJ
Heritage » Team YK
Kingston » Team YT
Matoaca » Team YY
Midlothian » Team ZG
Mills Godwin » Team ZH
Niskayuna » Team ZP
North Brunswick » Team ZT
Point Loma » Team 2H
Providence Day » Team 2L
Shenendehowa » Team 3H
West Mecklenburg » Team 4C
Western Branch » Team 4E
Westlake » Team 4F
4x100 National Event 344Friday, 2:22 PM
Harford Tech » Team DH
Providence Day » Team DG
Tallwood » Team DF
4x100 Championship of America Event 346Friday, 2:27 PM
Western Branch » Team AG

HSG 4x400

4x400 Event 114Thursday, 1:35 PM
Caroline County » Team AH
Westlake » Team AL
4x400 Event 116Thursday, 1:45 PM
Northern » Team CM
4x400 Event 117Thursday, 1:50 PM
Veritas School » Team DC
4x400 Event 118Thursday, 1:55 PM
Perryville » Team EM
4x400 Event 119Thursday, 2:00 PM
Colonie Central » Team FI
4x400 Event 120Thursday, 2:05 PM
Boonsboro » Team GP
Manchester Valley » Team GN
McDonough » Team GJ
4x400 Event 122Thursday, 2:15 PM
Shaker » Team IE
4x400 Event 123Thursday, 2:20 PM
Schenectady » Team JN
4x400 Event 124Thursday, 2:25 PM
Catoctin » Team KJ
Saranac » Team KM
4x400 Event 125Thursday, 2:30 PM
Elkton » Team LL
Gloucester » Team LN
Liberty » Team LO
4x400 Event 127Thursday, 2:40 PM
Matoaca » Team NC
Oakdale » Team NM
4x400 Event 128Thursday, 2:45 PM
Parkside » Team ON
Tuscarora » Team OI
Vestal » Team OC
Vista Peak » Team OJ
4x400 Event 132Thursday, 3:05 PM
Heritage » Team TF
4x400 Event 133Thursday, 3:10 PM
Albany » Team UC
Averill Park » Team UA
4x400 Event 134Thursday, 3:15 PM
Bethel » Team VH
4x400 Event 135Thursday, 3:20 PM
Columbia » Team WH
Saratoga Springs » Team WC
West Mecklenburg » Team WM
4x400 Event 136Thursday, 3:25 PM
Lackey » Team XM
4x400 Event 137Thursday, 3:30 PM
Broad Run » Team YG
Cosby » Team YH
Midlothian » Team YM
Mohonasen » Team YK
Point Loma » Team YD
4x400 Event 138Thursday, 3:35 PM
Patriot » Team ZE
4x400 Event 140Thursday, 3:45 PM
Harford Tech » Team BC
4x400 Event 141Thursday, 3:50 PM
Colonial Forge » Team CI
Kingston » Team CK
Massaponax » Team CF
St. Charles » Team CL
4x400 Event 142Thursday, 3:55 PM
Niskayuna » Team DC
4x400 Event 143Thursday, 4:00 PM
Kecoughtan » Team EH
4x400 Event 144Thursday, 4:05 PM
Century » Team FG
Mills Godwin » Team FF
Urbana » Team FE
Western Branch » Team FL
4x400 Event 146Thursday, 4:15 PM
Stone Bridge » Team HG
Tallwood » Team HE
4x400 Event 147Thursday, 4:20 PM
Glen Allen » Team IG
Shenendehowa » Team II
Prep School 4x400 Prep Event 149Thursday, 4:30 PM
Providence Day » Team KE
St. Catherine’s » Team KS

HSG 4x800

4x800 Small Schools Event 103Thursday, 10:30 AM
4x800 Small Schools Event 104Thursday, 10:40 AM
Blacksburg » Team BL
Urbana » Team BJ
4x800 Large Schools Event 105Thursday, 10:50 AM
Liverpool » Team CD
Ocean Lakes » Team CE
4x800 Large Schools Event 106Thursday, 11:00 AM
Midlothian » Team DO
Shenendehowa » Team DA
4x800 Championship of America Event 339Friday, 1:05 PM
Shenendehowa » Team C

HSG Distance Medley

Distance Medley Championship of America Event 165Thursday, 6:10 PM
Beavercreek » Team E
BH-Ballston Lake » Team I
Niskayuna » Team S
Saratoga Springs » Team K

HSG Mile Run

Mile Run Championship Event 164Thursday, 6:05 PM
Christian Brothers » Olivia Morganti (10)
Liverpool » Jenna Schulz (11)
Ripley » Victoria Starcher (3)
Tuscarora » Ava Hassebrock (12)

HSG 3000m

3000m Championship Event 163Thursday, 5:55 PM
Beavercreek » Savannah Roark (15)
Blacksburg » Kaitlynn Wolfe (5)
Franklin D. Roosevelt » Sarah Trainor (4)
North Lincoln » Angie Allen (19)
Tully » Brooke Rauber (1)
University » Zoe Shetty (22)
West Johnston » Hayley Whoolery (14)

HSG High Jump

High Jump Championship Event 613Thursday, 2:30 PM
Colonial Forge » Nayome Shipp (17)
John Handley » Taylor Beard (5)

HSG 400m Hurdles

400m Hurdles Championship Event 102Thursday, 10:20 AM
Mills Godwin » Britton Wilson (3)
Providence » Ariana Rivera (12)
Providence Day » Falon Spearman (26)
Spencerport » Vanessa Watson (2)
Stone Bridge » Natalie Barnes (20)
Wausau West » Brooke Jaworski (1)
Western Branch » Adriana Shockley (8)
Western Branch » Shardonay Nichols (24)

HSG Pole Vault

Pole Vault Championship Event 609Thursday, 1:30 PM
South Jefferson » Marlena Jacobs (17)
St. Catherine’s » Anjali Mead (9)
Stafford » Gen Hirata (1)

HSG Shot Put

Shot Put Championship Event 614Thursday, 3:30 PM
Bethel » Jalani Davis (11)

HSG Triple Jump

Triple Jump Championship Event 611Thursday, 1:45 PM
Sweet Home » Lanee Hall (19)
Sweet Home » Amari Hall (20)

HSG Discus Throw

Discus Throw Championship Event 604Thursday, 11:15 AM
Fort Hill » Ryann Bennett (16)
Ragsdale » Kaitlin McGoogan (9)
Salem » Caitlyn Marx (6)

HSG 5K Racewalk

5K Racewalk Event 404Saturday, 7:30 AM
Pittsford » Chloe Engin (41)

Back to top